Aktualności

Program Parafiady ze Świętymi
Budzów 3 czerwca 2018

1. Godz. 12.00 – 12.10 – Powitanie i rozpoczęcie
2. Godz. 12.10 – 12.40 – Występ Orkiestry „Sygnał”
3. Godz. 12.40 – 13.00 – Występ młodzieży z Oazy
4. Godz. 13.00 – 13.40 – Występ Dzieci z Przedszkola w Budzowie
5. Godz. 13.40 – 14.00 – Licytacja cz. I
6. Godz. 14.00 – 14.30 – Występ Dzieci ze Szkoły muzycznej w Sułkowicach
7. Godz. 14.30 – 14.45 – Licytacja cz. II
8. Godz. 14.45 – 15.15 – Występ Dzieci ze Szk. P. nr 2 w Budzowie
9. Godz. 15.15 – 15.45 – Występ Zespołu Kliszczaki
10. Godz. 15.45 – 16.05 – Występ Dzieci Przedszkola w Baczynie
11. Godz. 16.05 – 16.30 – Występ Dzieci ze Szk. P. w Zachełmnej
12. Godz. 16.30 – 17.00 – Zabawy dla dzieci prowadzi Galilea
13. Godz. 17.00 – 20.00 – Koncert Zespołu „EX – BAND”
14. Godz. 20.00 – Losowanie nagród głównych

Imprezy towarzyszące: 
a) Cegiełki 
b) Licytacje 
c) Malowanie twarzy 
d) Dmuchańce 
e) Zimne i gorące napoje, ciasto
f) Swojskie jadło
g) Pop corn + wata
h) Konkurs o historii parafii w Budzowie 
i) Inne atracje

Program całorocznych obchodów 150 rocznicy powstania Parafii MB Pocieszenia Rozpoczęcie 25 stycznia 2018 - zakończenie 27 stycznia 2019
(propozycje do konsultacji)

I. Grafik uroczystości głównych:

1. Niedziela 3 czerwca 2018 Jubileuszowa Parafiada w Budzowie po Sumie
2. Niedziela 27 maja 2018 Rocznica konsekracji kościoła w Budzowie (28.05.2024)
3. Niedziela 2 września Odpust Parafialny ku czci MB Pocieszenia
4. Niedziela 27 stycznia 2019 zakończenie Roku Jubileuszowego
5.……………………………………………………………………………………

II. Grafik uroczystości świętych towarzyszących jubileuszowi – modlitwa i ……….

1. Wtorek 8 maja św. Stanisława, b-pa i męcz.
2. Wtorek 22 maja św. Rita
3. Czwartek 7 czerwca 2018 wspomnienie błogosławionych Michała i Zbigniewa
4. Środa 20 czerwca 2018 wspomnienie błogosławionego Władysława Bukowińskiego
5. Sobota 28 lipca 2018 wspomnienie św. o. Sarbeliusza Makhlufa (Charbela)
6. Niedziela 23 września św. o Pio
7. Sobota 29 września św. Michała Archanioła
8. Piątek 5 października 2018 św. Faustyny Kowalskiej
9. Poniedziałek 22 października 2018 św. Jana Pawła II
10. Niedziela 4 listopada św. Karola Boromeusza

III. Grafik uroczystości modlitewnych dziękczynno–błagalnych i pielgrzymek

1. Peregrynacja 3 kopii obrazu Matki Bożej Pocieszenia w rodzinach od Środy Popielcowej
2. Adoracja Najświętszego Sakramentu ………………………..
3. Jerycho Różańcowe ………………….
4. Triduum dla małżonków – …………………………………….
5. Jubileusz małżeński i błogosławienie małżonków ……………………..
6. Pielgrzymka Jubileuszowa do Ziemi Świętej – maj i listopad
7. Pielgrzymka Jubileuszowa do Medjugorje i Włoch (św. Rita, św. o. Pio, św. Michał)
8. Pielgrzymka Jubileuszowa do Częstochowy i Lichenia
9. Pielgrzymka Jubileuszowa do Łagiewnik (św. Rita) i Sanktuarium św. Jana Pawła II
10. Jedna niedziela w miesiącu z filmem ewangelizacyjnym
11. Pomoc materialna dla rodzin w Syrii i Libanu dotkniętych wojną
12…………………………………………………………………………………
13…………………………………………………………………………………
14…………………………………………………………………………………

IV. Imprezy towarzyszące

1. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Nasza Parafia” (Parafiada)
2. Wystawa pamiątek i zdjęć „Lata mijają, my trwamy w wierze” (Parafiada)
3. Konkurs o historii parafii dla dzieci i młodzieży (Parafiada)
4. Poświęcenie jubileuszowej figury Chrystusa Króla (Uroczystość Chrystusa Króla)
5. Otwarcie Biblioteki Parafialnej
6……………………………………………………………………………………
7……………………………………………………………………………………
8……………………………………………………………………………………