Aktualności

Wielki Tydzień – Triduum Paschalne 2018

Wielki Czwartek
Godz. 18.oo – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej
Godz. 19.3o – 21.oo – parafianie
Godz. 21.oo – 22.oo – Chór Maryja i Grupa o. Pio

Wielki Piątek
Godz. 8.oo – 18.oo – ministranci, lektorzy i młodzież gimnazjalna ( po 2 zapisanych na listę u ks. Bolesława) oraz chętni parafianie
Godz. 9.oo – 10.oo – Szkoła Podstawowa nr 1 Budzów
Godz. 10.oo – 11.oo – Szkoła Podstawowa nr 2 Budzów
Godz. 10.oo – 11.oo – Szkoła Podstawowa nr 2 Budzów
Godz. 11.oo – 12.oo – Szkoła Podstawowa Zachełmna
Godz. 12.oo – 13.oo – Szkoła Podstawowa Baczyn
Godz. 17.oo – Droga Krzyżowa
Godz. 18.oo – Liturgia Wielkopiątkowa
Godz. 20.3o – Oaza – Droga Krzyżowa
Godz. 21.3o – Galilea – adoracja dla młodzieży i rodzin
Godz. 23.oo – Role: Pykówka, Niedźwiedziówka Dolna
Godz. 24.oo – Role: Warchołówka, Judaszówka, Mirochówka

Wielka Sobota
Godz. 1.oo – Role: Buktówka, Nowakówka, Zagrody
Godz. 2.oo – Role: Florkówka, Rojkówka, Madziarówka
Godz. 3.oo – Role: Osiedle Słoneczne, Administracyjne i Rynek
Godz. 4.oo – Role: Krupkówka, Maćkówka
Godz. 5.oo – Role: Paskówka
Godz. 6.oo – Role: Kozłówka, Grudówka
Godz. 7.oo – Role: Mychówka, Durajówka, Korelówka, Firkówka, Burligówka, Lenikówka
Godz. 8.oo – 19.oo – ministranci, lektorzy i młodzież gimnazjalna ( po 2 zapisanych na listę)
Godz. 8.oo – Zachełmna Role: Żmudówka, Durajówka, Karasiówka, Sobalówka, Skupniówka
Godz. 9.oo – Role: Nagiełówka, Gwiżdżówka, Chełm, Charężówka
Godz. 10.oo – Role: Sołtystwo, Lempartówka, Wrzodówka
Godz. 11.oo – Role: Krzytanówka, Dział, Saponiówka, Kołtonówka
Godz. 12.oo – Baczyn Role: Drabinówka, Pękalówka, Majchrówka, Galasówka
Godz. 13.oo – Role: Witkówka, Kwaśniówka, Gielatówka, Putyrówka, Pańskie i Dział
Godz. 14.oo – Role: Glinik
Godz. 15.oo – Role: Pająkówka, Ruskówka, Sabałówka, Kozłówka, Młynarczykówka, Leśniakówka, Zagrody
Godz. 16.oo – Budzów Role: Holidówka, Bukowskiego, Adamkówka
Godz. 17.oo – Role: Włóczykijówka, Hubówka, Grychówka
Godz. 18.oo – Fujówka i Wspólnikówka
Godz. 19.oo – Wigilia Paschalna
Godz. 22.oo – Role: Niedźwiedziówka Górna, Dział
Godz. 23.oo – Role: Wojtankówka
Godz. 24.oo – Role: Kurkówka

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Godz. 1.oo – Role: Pawlicówka, Dyrdówka
Godz. 2.oo – Role: Zającówka
Godz. 3.oo – Role: Pieczarówka, Wartówka
Godz. 4.oo – Role: Partykówka Dolna, Mentalówka
Godz. 5.oo – Role: Partykówka Górna i Partykowo
Godz. 6.oo – Rezurekcja z procesją
(Msze Św.: 9.oo; 11.oo i 15.3o)
Godz. 15.oo – koronka i Nieszpory chrzcielne

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:
– w kościele: godzina: od 8.3o co pół godziny do 12.3o
– w Zachełmnej: godzina: 10.oo
– w Baczynie: godzina: 10.3o
– w Budzowie Dolnym: godzina: 11.oo 

Program całorocznych obchodów 150 rocznicy powstania Parafii MB Pocieszenia Rozpoczęcie 25 stycznia 2018 - zakończenie 27 stycznia 2019
(propozycje do konsultacji)

I. Grafik uroczystości głównych:

1. Niedziela 3 czerwca 2018 Jubileuszowa Parafiada w Budzowie po Sumie
2. Niedziela 27 maja 2018 Rocznica konsekracji kościoła w Budzowie (28.05.2024)
3. Niedziela 2 września Odpust Parafialny ku czci MB Pocieszenia
4. Niedziela 27 stycznia 2019 zakończenie Roku Jubileuszowego
5.……………………………………………………………………………………

II. Grafik uroczystości świętych towarzyszących jubileuszowi – modlitwa i ……….

1. Wtorek 8 maja św. Stanisława, b-pa i męcz.
2. Wtorek 22 maja św. Rita
3. Czwartek 7 czerwca 2018 wspomnienie błogosławionych Michała i Zbigniewa
4. Środa 20 czerwca 2018 wspomnienie błogosławionego Władysława Bukowińskiego
5. Sobota 28 lipca 2018 wspomnienie św. o. Sarbeliusza Makhlufa (Charbela)
6. Niedziela 23 września św. o Pio
7. Sobota 29 września św. Michała Archanioła
8. Piątek 5 października 2018 św. Faustyny Kowalskiej
9. Poniedziałek 22 października 2018 św. Jana Pawła II
10. Niedziela 4 listopada św. Karola Boromeusza

III. Grafik uroczystości modlitewnych dziękczynno–błagalnych i pielgrzymek

1. Peregrynacja 3 kopii obrazu Matki Bożej Pocieszenia w rodzinach od Środy Popielcowej
2. Adoracja Najświętszego Sakramentu ………………………..
3. Jerycho Różańcowe ………………….
4. Triduum dla małżonków – …………………………………….
5. Jubileusz małżeński i błogosławienie małżonków ……………………..
6. Pielgrzymka Jubileuszowa do Ziemi Świętej – maj i listopad
7. Pielgrzymka Jubileuszowa do Medjugorje i Włoch (św. Rita, św. o. Pio, św. Michał)
8. Pielgrzymka Jubileuszowa do Częstochowy i Lichenia
9. Pielgrzymka Jubileuszowa do Łagiewnik (św. Rita) i Sanktuarium św. Jana Pawła II
10. Jedna niedziela w miesiącu z filmem ewangelizacyjnym
11. Pomoc materialna dla rodzin w Syrii i Libanu dotkniętych wojną
12…………………………………………………………………………………
13…………………………………………………………………………………
14…………………………………………………………………………………

IV. Imprezy towarzyszące

1. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Nasza Parafia” (Parafiada)
2. Wystawa pamiątek i zdjęć „Lata mijają, my trwamy w wierze” (Parafiada)
3. Konkurs o historii parafii dla dzieci i młodzieży (Parafiada)
4. Poświęcenie jubileuszowej figury Chrystusa Króla (Uroczystość Chrystusa Króla)
5. Otwarcie Biblioteki Parafialnej
6……………………………………………………………………………………
7……………………………………………………………………………………
8……………………………………………………………………………………