Kurs Alfa

KURS ALFA w Budzowie (od 23.03.2016 – środa)

Przyjdź, posłuchaj, podyskutuj – powiedz nam, co Ty o tym sądzisz! Zapisy już ruszyły!

Serdecznie zapraszamy na Kurs Alfa w czwartki – cykl dziesięciu, cotygodniowych spotkań opisujących istotę chrześcijaństwa, na których będzie można usłyszeć krótkie, ciekawe wykłady oraz podyskutować w małej grupie.

„Podczas wykładu coś mnie dotknęło, poruszyło, coś mnie zainteresowało, tak że chciałem przyjść na następny, a potem na kolejne. Każde spotkanie dawało mi dużo do myślenia.”- Adam

Kurs Alfa to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują.

„Stopniowo zaczęłam stawiać Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu i zaczęłam dostrzegać jego działanie w życiu swoim i innych. Stałam się bardziej spokojniejsza, bardziej pewna siebie i teraz wiem, że zawsze koło mnie jest Bóg.” – Marta

Więcej na temat kursu ALFA znajdziesz na stronie:
http://www.alfapolska.org/

Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich: młodzieży, studentów, małżonków i starszych. 

Pierwsze spotkanie już w środę ( wyjątkowo) 23 marca o godzinie 19 w salce – ilość miejsc jest ograniczona. 
Nie czekaj - zapisz się już dziś w zakrystii lub u ks. Proboszcza. Zachęć znajomych.

Udział w kursie jest bezpłatny.
Czym jest kurs Alfa?
Kurs Alfa jest narzędziem ewangelizacji dla każdej parafii. Został już użyty w tysiącach katolickich parafii w ponad 65 krajach na całym świecie. Został zaprojektowany zarówno dla tych, którzy nie uczęszczają do kościoła i szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z chrześcijaństwem oraz dla praktykujących katolików, którzy chcą pogłębić swą wiarę. Składa się z 15 sesji i trwa 10 tygodni. Każda sesja obejmuje posiłek, wykład i rozmowy w małych grupach. Wykłady prezentowane w trakcie kursu dotykają przede wszystkim tematów takich jak: życie Jezusa, jego śmierć i zmartwychwstanie, modlitwa, lektura Pisma Świętego, uzdrowienie i życie w Kościele. Mają na celu zachęcenie uczestników kursu do otwartej dyskusji w małych grupach, w których żadne pytanie nie jest zbyt błahe. Ważnym elementem kursu jest weekend, w trakcie którego wykłady i rozmowy koncentrują się na osobie i działaniu Ducha Świętego.

Kurs Alfa jest adresowany do wszystkich pełnoletnich osób. Zarówno głęboko wierzących, jak i do tych, dla których do tej pory wiara wynikała tylko z tradycji czy obowiązku. Jeżeli w swoim życiu spotkałeś już Jezusa, przyjdź umocnić swoim świadectwem innych. Jeżeli jesteś rozczarowany dotychczasowym pojmowaniem wiary, szukasz w swoim życiu Boga – pozwól Mu, aby Cię odnalazł. 

Kurs ma na celu odnowę i umocnienie wiary. Jest adresowany do wszystkich dorosłych (bez względu na wiek). Gorąco zachęcamy do udziału. Spotkania odbywają się przez 10 kolejnych tygodni.. Ogólny plan każdego spotkania: poczęstunek, wykład, dyskusja w małych grupach. Zakończenie ok. godz. 21. 30 ( Rozpoczęcie ok. 19.oo) Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne! Jeśli zastanawiasz się czy kurs Alfa jest dla Ciebie, to najlepszy dowód na to, że właśnie tak jest. Bóg zaprasza Cię, abyś Go lepiej poznał. A poznał Go we wspólnocie, bo jak pisał ks. Twardowski „Do Nieba idzie się parami”. Jeśli w Twoim sercu zrodziło się pragnienie pomocy przy tworzeniu tego dzieła – prosimy byś skontaktował się z organizatorami. Potrzebujemy Twojej pomocy. Bóg przecież działa przez konkretnych ludzi. Pozwól Mu, by działał przez Ciebie.

Więcej informacji o kursie Alfa w Polsce na stronie: http://alfapolska.org/ 
Świadectwo - Czy jest w życiu coś więcej?
      Przyszłam na kurs Alfa z pewnymi obawami. Nieśmiała studentka I roku, pierwszy raz w duszpasterstwie akademickim, wokół ponad setka obcych ludzi. Do dziś zadaję sobie pytanie, jak to się stało, że tam się znalazłam. I zawsze znajduję tylko jedną odpowiedź - w tym był Ktoś Więcej. Hasło z filmiku promującego – Alfa zmienia - przyjęłam ze sporym niedowierzaniem. W rzeczywistości przesiąkniętej konsumpcjonizmem, gdzie umiejętność sprzedaży wydaje się być podstawową wartością, trudno było oprzeć się myśli, że to kolejny chwyt marketingowy.
       Dobrze pamiętam pierwsze spotkanie – błądzący wzrok, pytające spojrzenia, lekko drżący głos. I niepewność. Sporą niepewność. Dzisiaj mnie to nie dziwi. Kurs Alfa to droga w nieznane, a tak łatwo uciekać przed tym co nowe. Alfa to pierwszy krok, by zacząć inaczej patrzeć na wiarę. A wszystko po to, aby nawiązać bliską, przyjacielską relację z Jezusem. Co najważniejsze – nie jest to droga samotna – to wędrówka z innymi ludźmi (towarzyszami z małej 12-osobowej grupki). Z tymi, którzy w życiu poszukują czegoś więcej. Z osobami, które nie boją się stawiać pytań i poszukiwać na nie odpowiedzi. Bo w kursie Alfa właśnie o to chodzi – aby pytać. Odpowiedzi udziela sam Chrystus. To On przewodzi w tej wędrówce. Jest obecny w ludziach, ich spojrzeniach, uśmiechu, dobrym słowie. Daje się poznać przez głoszone konferencje. Dostrzegam Jego obecność nawet w pytaniach, które pozostają bez odpowiedzi i drążą serce niczym kropla skałę.

„Poznacie ich po ich owocach” (Mt 7,16)

       Pamiętam ostatnie spotkanie. Radość gościła na twarzy każdego z uczestników. Radość, która była pełna pokoju. A pokój płynął z serca, w którym królował Jezus. Ręce wznosiły się ku górze, a ciało tańczyło w czasie modlitwy.
Nie spotkałam człowieka, w którym (po tych dziesięciu spotkaniach kursu i wyjeździe weekendowym) Duch Święty nie dokonałby zmian. Byłam świadkiem małych i wielkich nawróceń. Ktoś zerwał z dotychczasowym życiem, ktoś podjął próbę odbudowy relacji z rodziną, ktoś postanowił walczyć z nałogiem. Czasem przemiany były mniej spektakularne, ale jakże ważne dla każdego z tych serc, które może pierwszy raz w życiu czuło się umiłowanym dzieckiem Boga. Ktoś nabrał więcej odwagi, ktoś otworzył się na ludzi. A wszystkim towarzyszył ten sam entuzjazm i przekonanie, że tego co Bóg uczynił, nie można zachować tylko dla siebie.
       Z kursu na zawsze zapamiętam również ludzi. Alfa w przedziwny sposób splata z sobą ludzkie losy. Tworzą się bliskie więzy, zawiązują przyjaźnie, rodzi miłość. Czuje się w tym dziele obecność Ducha Świętego. Żadna ludzka moc nie jest w stanie dokonać takich zmian. 
   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Agnieszka T.
Pasterze Kościoła Polskiego o Alfie:
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski:
„Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z kursem Alfa!”

Ks. Bp Bronisław Dembowski, Delegat KEP ds. Odnowy w Duchu Świętym: 
Forma podstawowej ewangelizacji proponowana przez kurs Alfa jest, jak sądzę, bardzo dobra. Ufajmy, że przyniesie dobre owoce. Uważam, że ten kurs, wraz z innymi juz działającymi ruchami ewangelizacyjnymi, przyczyni się do wypełnienia programu zawartego w słowach Jana Pawła II z Listu Apostolskiego Novo Millennio Ineunte: „Nasze chrześcijańskie wspólnoty winny (…) stawać się prawdziwymi „szkołami” modlitwy, w której spotkanie z Jezusem nie polega jedynie na błaganiu Go o pomoc, ale wyraża się tez przez dziękczynienie, uwielbienie, adorację, kontemplację, słuchanie, żarliwość uczuć…” 

 Ks. Bp Andrzej Suski, Biskup Toruński: 
Nowa Ewangelizacja, która stanowi najbardziej porywające wyzwanie dla Kościoła naszych czasów, wymaga nowego zapału oraz nowych metod i środków wyrazu. Kurs Alfa daje takie szanse ewangelizacji.