PielgrzymkiPielgrzymka autokarem śladami św. Pawła Apostoła:

Kawala, Fillipi, Weria, Meteory, Delfy, Ateny, Korynt, Epidawros, Nafplio
od 20.04. do 29.04.2020DZIEŃ I 20.04.2020
Wyjazd z Polski. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Serbii. 

DZIEŃ II 21.04.2020
Przejazd do Kawali, dawne Neapolis, skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Zwiedzanie ( Neapoli) obecnej KAWALI – to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie gdzie św. Paweł postawił swoją stopę. Wizyta w porcie i na starówce Kawali. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III 22.04.2020
Śniadanie. Następnie jedziemy do FILIPPI – zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła, bazyliki A. Przejazd do miejsca gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. W tym miejscu została wybudowana Bazylika św. Lidii. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego. Przejazd do Uranoupoli. Dla chętnych rejs opływający górę Atos. Po rejsie przejazd na nocleg do TESALONIK. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV 23.04.2020
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Tesalonik gdzie Apostoł spędził miesiące nauczając. Tu urodzili się bracia Cyryl i Metody. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami, dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta. Następnie jedziemy do WERII czyli dawnego Berea, zwiedzamy mównicę z której nauczał święty. Zakwaterowanie w Kalambace, obiadokolacja.


DZIEŃ V 24.04.2020
Msza św. Śniadanie. Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite dzieła sztuki - klasztory zawieszone między niebem a ziemią, w których toczy się życie religijne - mnisi udostępnili je dla zwiedzających. Zwiedzanie pracowni pisania ikon Zervopoulos. Przejazd do DELF, zwiedzanie starożytnych Delf i świątyni Apolla. Zakwaterowanie w hotelu w Arachowej, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI 25.04.2020
Wczesne śniadanie. Wyjazd do KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przyjazd do EPIDAUROSU, zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego, zwiedzanie miasta NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjazd na rejs po kanale korynckim.

DZIEŃ VII 26.04.2020
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjazd na całodzienny rejs. Wczesne śniadanie. Wypłynięcie na całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Pierwszą wyspą którą odwiedzimy jest Ydra, zakazany jest na niej ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów. Jedyny środek lokomocji to osiołek. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów. Słynie ze swojej architektury willowej. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów których na wyspie jest 365 podziwiamy ich architekturę, błękitne morze, które zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie będziemy około 2 godzin. Następnie płyniemy do Porosu z którego możemy zobaczyć półwysep Peloponezu, wyspa słynąca z pięknych plantacji cytryn. Chętni mogą wejść na wierzę widokową z której będą podziwiać widok, a spacer po wąskich uliczkach miasteczka pozwoli przenieść się na chwilę do innego świata. Trzecia z wysp ma najbogatszą historię i najwięcej do pokazania. Wydaje się niemożliwe, że w starożytności była ona potęgą zdolną do rywalizacji z Atenami. Eginejczycy handlowali z całym śródziemnomorskim światem, jako pierwsi wprowadzili system monetarny, szczycili się wieloma sportowcami. Dziś wyspa żyje głownie z turystyki oraz plantacji pistacji, jest masowo odwiedzana w weekendy przez Ateńczyków. W malowniczej stolicy można udać się na ciekawy spacer, aby podziwiać XIX wieczne budynki. Z pewnością jednak warto pojechać do antycznej świątyni Afai, poświęconej kreteńskiej nimfie i zbudowanej 60 lat wcześniej niż Partenon w Atenach. Po wypłynięciu z Eginy uczestniczymy w dalszym poznawaniu zwyczajów greckich poprzez naukę tańców greckich z różnych regionów Hellady takich jak Syrtaki znanych jako taniec Zorba. Po dopłynięciu do portu, transfer do hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ VIII 27.04.2020
Śniadanie. Przejazd do ATEN. Msza Święta w Katedrze Katolickiej, w której znajdują się tablice upamiętniające wizytę Papieża Jana Pawła II w Grecji. Zwiedzanie Akropolu, Areopagu - na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków ( przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach. Powrót do hotelu obiadokolacja. Dla chętnych wieczorne wyjście na „Wieczór grecki”.

DZIEŃ IX 28.04.2020
Śniadanie. Wyjazd z Grecji na nocleg tranzytowy w Macedonii lub Serbii. Obiadokolacja.

DZIEŃ X 29.04.2020
Śniadanie. Wyjazd do Polski.Cena zawiera:

- 7 noclegów w hotelach 3*** i 4**** z HB w Grecji
- Opłata za autokar
- 2 noclegi w Serbii ze śniadaniem i obiadokolacją
- Ubezpieczenie
- Opieka pilota
- Przewodnicy miejscowi na obiekty i bilety wstępu oraz podatek hotelowy 110€/os. płatne na miejscu w Grecji (osoby powyżej 65 roku życia – 85€)

Cena nie zawiera:

- Rejs opływający półwysep Atos 20€/os.
- Rejs po trzech wyspach 65€/os. (Ydra, Poros, Egina wraz z obiadem)
- Rejs statkiem po Kanale Korynckim 25€/os.
- Wieczór grecki 30€/os. (z przystawkami, daniem głównym, deserem i butelką wina na dwie osoby)
- Dopłata do pokoju jednoosobowego 110€
- Dopłata do ubezpieczenia dla chorób przewlekłych 20€


ZIEMIA  ŚWIĘTA

Śladami naszego Odkupiciela
(8 dni – samolotowo-autokarowa)

TERMIN PIELGRZYMKI
4-11 listopada 2019 roku


Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.


1 dzień: KRAKÓW – TEL AWIW
Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Krakowie – Balicach. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Lądowanie w Tel Awiwie. Hajfa. Góra Karmel – sanktuarium „Stella Maris”. Zakwaterowanie w Nazarecie.

2 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE
Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Płynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Tyberiada – kościół św. Piotra i pomnik „Miast Polskich”.

3 dzień: GÓRA TABOR
Góra Tabor. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, Nazaret z czasów Jezusa, kościół św. Józefa.

4 dzień: PUSTYNIA JUDZKA
Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Panorama klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: JEROZOLIMA
Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”. Panorama Jerozolimy, Ogród Oliwny, bazylika Agonii, Grób Maryi. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik i kościół Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra „in Gallicantu”.

7 dzień: JEROZOLIMA
Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Grobu.

7 dzień: BETLEJEM
Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8 dzień: TEL AWIW – KRAKÓW
Odlot do kraju. Lądowanie w Krakowie – Balicach i zakończenie pielgrzymki.


Codziennie odprawiana jest Msza święta
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski
Kapłani zabierają albę i białą stułę


CENA PIELGRZYMKI
600 zł i 940 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 250 USD) oraz 100 USD (płatne po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł


ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
- przelot samolotem na trasie Kraków-Tel Awiw-Kraków
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)
- zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)
- autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych, system
nagłaśniający
- wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim
- ubezpieczenie, przewodnik - śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

Pobierz pliki