Pielgrzymki

ZIEMIA  ŚWIĘTA

Śladami naszego Odkupiciela
(8 dni – samolotowo-autokarowa)

TERMIN PIELGRZYMKI
4-11 listopada 2019 roku

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: KRAKÓW – TEL AWIW
Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Krakowie – Balicach. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Lądowanie w Tel Awiwie. Hajfa. Góra Karmel – sanktuarium „Stella Maris”. Zakwaterowanie w Nazarecie.

2 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE
Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Płynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Tyberiada – kościół św. Piotra i pomnik „Miast Polskich”.

3 dzień: GÓRA TABOR
Góra Tabor. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, Nazaret z czasów Jezusa, kościół św. Józefa.

4 dzień: PUSTYNIA JUDZKA
Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Panorama klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: JEROZOLIMA
Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”. Panorama Jerozolimy, Ogród Oliwny, bazylika Agonii, Grób Maryi. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik i kościół Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra „in Gallicantu”.

7 dzień: JEROZOLIMA
Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Grobu.

7 dzień: BETLEJEM
Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8 dzień: TEL AWIW – KRAKÓW
Odlot do kraju. Lądowanie w Krakowie – Balicach i zakończenie pielgrzymki.

Codziennie odprawiana jest Msza święta
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski
Kapłani zabierają albę i białą stułę

CENA PIELGRZYMKI
600 zł i 940 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 250 USD) oraz 100 USD (płatne po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
- przelot samolotem na trasie Kraków-Tel Awiw-Kraków
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)
- zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)
- autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych, system
nagłaśniający
- wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim
- ubezpieczenie, przewodnik - śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

Pobierz pliki

MEDJUGORJE
10.06-17.06.2019

Program pielgrzymki

W dniu 10.06.2019 godzina zbiórki pielgrzymów w zależności od miejsca wyjazdu Tarnów godz. 4.00, Brzesko-Bochnia ok. 4.30, Kraków 5.30

1 DZIEŃ PONIEDZIAŁEK 10.06.2019
Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę w Budzowie o godz.7.00. Po Mszy św. wyjazd . Nocleg w Ludbregu na Chorwacji - obiadokolacja

2 DZIEŃ TOREK 11.06.2019
Msza święta w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbregu. Śniadanie. Przejazd do Vepric / Riviera Makarska/– odpoczynek nad morzem do godz.15.30, przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorje. Program wieczorny, 18.00 różaniec, 19.00 Msza św. międzynarodowa, modlitwa o uzdrowienie.

3 DZIEŃ ŚRODA 12.06.2019
W godzinach porannych wyjazd na Drogę Różańcową /Wzgórze Objawień Podbrdo/. Śniadanie, spotkania zorganizowane przez Parafię. Obiadokolacja, program wieczorny,
18.00 różaniec, 19.00 Msza św. Mmiędzynarodowa.

4 DZIEŃ CZWARTEK 13.06.2019
Śniadanie; wyjazd do Dubrownika, spotkania zorganizowane przez Parafię, obiadokolacja, program wieczorny, 18.00 różaniec, 19.00 Msza św. Międzynarodowa, w godz. 21.00-22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

5 DZIEŃ PIĄTEK 14.06.2019
W godz. porannych Droga Krzyżowa, wyjazd na Kravice, śniadanie, spotkania zorganizowane przez Parafię, Msza św. Polska 13.00, obiadokolacja, program wieczorny 18.00 różaniec, 19.00 Msza św. Międzynarodowa, Adoracja Krzyża

6 DZIEŃ SOBOTA 15.06.2019
Śniadanie, spotkania zorganizowane przez Parafię /widzący, Ojcowie/ Msza św. Polska o
godz.13.00, obiadokolacja, program wieczorny, 18.00 różaniec, 19.00 Msza św.
Międzynarodowa.

7 DZIEŃ NIEDZIELA 16.06.2019
Godz. 5.00 pakowanie bagażu, 5.30 śniadanie; 6.00 wyjazd na Mszę św. o godz. 7.00 w Tihalinie. Po Mszy św. Przejazd do Parku Jezior Plitwickich. Nocleg i obiadokolacja w Marija Bistrica.

8 DZIEŃ PONIEDZIAŁEK 17.06.2019
Godz. 7.00 Msza Święta w Sanktuarium Marija Bistrica, śniadanie. Wyjazd do kraju w godz. wieczornych.

Program pielgrzymki dokładnie ustalony jest w Medjugorje. Dostosowany do spotkań organizowanych przez parafię Medjugorje.

W cenie pielgrzymki: 550zł /w dniu zapisu/
                                    + 250euro /w dniu wyjazdu/

Autokar, tłumacz, przewodnicy, wstępy, noclegi, opieka duszpasterska, ubezpieczenie
7 śniadań, 7 obiadokolacji,

Program pielgrzymki może ulec zmianie niezależnie od organizatorów.
Prowiant na podróż, kieszonkowe - pielgrzymi zabierają we własnym zakresie.

Kontakt:
Parafia Budzów ks. Zbigniew 606754644 lub 33 874 00 11 oraz pani Danuta