Pielgrzymki

Ze względów epidemiologicznych wszystkie pielgrzymki zostały chwilowo zawieszone.
O nowych terminach poinformujemy w dogodnym czasie.


Pielgrzymka autokarem śladami św. Pawła Apostoła:

Kawala, Fillipi, Weria, Meteory, Delfy, Ateny, Korynt, Epidawros, Nafplio
od 20.04. do 29.04.2020



DZIEŃ I 20.04.2020
Wyjazd z Polski. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Serbii. 

DZIEŃ II 21.04.2020
Przejazd do Kawali, dawne Neapolis, skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Zwiedzanie ( Neapoli) obecnej KAWALI – to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie gdzie św. Paweł postawił swoją stopę. Wizyta w porcie i na starówce Kawali. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III 22.04.2020
Śniadanie. Następnie jedziemy do FILIPPI – zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła, bazyliki A. Przejazd do miejsca gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. W tym miejscu została wybudowana Bazylika św. Lidii. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego. Przejazd do Uranoupoli. Dla chętnych rejs opływający górę Atos. Po rejsie przejazd na nocleg do TESALONIK. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV 23.04.2020
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Tesalonik gdzie Apostoł spędził miesiące nauczając. Tu urodzili się bracia Cyryl i Metody. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami, dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta. Następnie jedziemy do WERII czyli dawnego Berea, zwiedzamy mównicę z której nauczał święty. Zakwaterowanie w Kalambace, obiadokolacja.


DZIEŃ V 24.04.2020
Msza św. Śniadanie. Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite dzieła sztuki - klasztory zawieszone między niebem a ziemią, w których toczy się życie religijne - mnisi udostępnili je dla zwiedzających. Zwiedzanie pracowni pisania ikon Zervopoulos. Przejazd do DELF, zwiedzanie starożytnych Delf i świątyni Apolla. Zakwaterowanie w hotelu w Arachowej, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI 25.04.2020
Wczesne śniadanie. Wyjazd do KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przyjazd do EPIDAUROSU, zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego, zwiedzanie miasta NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjazd na rejs po kanale korynckim.

DZIEŃ VII 26.04.2020
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjazd na całodzienny rejs. Wczesne śniadanie. Wypłynięcie na całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Pierwszą wyspą którą odwiedzimy jest Ydra, zakazany jest na niej ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów. Jedyny środek lokomocji to osiołek. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów. Słynie ze swojej architektury willowej. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów których na wyspie jest 365 podziwiamy ich architekturę, błękitne morze, które zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie będziemy około 2 godzin. Następnie płyniemy do Porosu z którego możemy zobaczyć półwysep Peloponezu, wyspa słynąca z pięknych plantacji cytryn. Chętni mogą wejść na wierzę widokową z której będą podziwiać widok, a spacer po wąskich uliczkach miasteczka pozwoli przenieść się na chwilę do innego świata. Trzecia z wysp ma najbogatszą historię i najwięcej do pokazania. Wydaje się niemożliwe, że w starożytności była ona potęgą zdolną do rywalizacji z Atenami. Eginejczycy handlowali z całym śródziemnomorskim światem, jako pierwsi wprowadzili system monetarny, szczycili się wieloma sportowcami. Dziś wyspa żyje głownie z turystyki oraz plantacji pistacji, jest masowo odwiedzana w weekendy przez Ateńczyków. W malowniczej stolicy można udać się na ciekawy spacer, aby podziwiać XIX wieczne budynki. Z pewnością jednak warto pojechać do antycznej świątyni Afai, poświęconej kreteńskiej nimfie i zbudowanej 60 lat wcześniej niż Partenon w Atenach. Po wypłynięciu z Eginy uczestniczymy w dalszym poznawaniu zwyczajów greckich poprzez naukę tańców greckich z różnych regionów Hellady takich jak Syrtaki znanych jako taniec Zorba. Po dopłynięciu do portu, transfer do hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ VIII 27.04.2020
Śniadanie. Przejazd do ATEN. Msza Święta w Katedrze Katolickiej, w której znajdują się tablice upamiętniające wizytę Papieża Jana Pawła II w Grecji. Zwiedzanie Akropolu, Areopagu - na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków ( przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach. Powrót do hotelu obiadokolacja. Dla chętnych wieczorne wyjście na „Wieczór grecki”.

DZIEŃ IX 28.04.2020
Śniadanie. Wyjazd z Grecji na nocleg tranzytowy w Macedonii lub Serbii. Obiadokolacja.

DZIEŃ X 29.04.2020
Śniadanie. Wyjazd do Polski.

Cena zawiera:

- 7 noclegów w hotelach 3*** i 4**** z HB w Grecji
- Opłata za autokar
- 2 noclegi w Serbii ze śniadaniem i obiadokolacją
- Ubezpieczenie
- Opieka pilota
- Przewodnicy miejscowi na obiekty i bilety wstępu oraz podatek hotelowy 110€/os. płatne na miejscu w Grecji (osoby powyżej 65 roku życia – 85€)

Cena nie zawiera:

- Rejs opływający półwysep Atos 20€/os.
- Rejs po trzech wyspach 65€/os. (Ydra, Poros, Egina wraz z obiadem)
- Rejs statkiem po Kanale Korynckim 25€/os.
- Wieczór grecki 30€/os. (z przystawkami, daniem głównym, deserem i butelką wina na dwie osoby)
- Dopłata do pokoju jednoosobowego 110€
- Dopłata do ubezpieczenia dla chorób przewlekłych 20€


PROGRAM PIELGRZYMKI DO MEDJUGORJE

od 21.09 do 28.09.2020

W dniu 21.09 godzina zbiórki pielgrzymów w zależności od miejsca wyjazdu
Tarnów 4.00,
Brzesko - Słotwina
Parafia MB Częstochowskiej - Bochnia ok. 4.30
Kraków 5.30


1 dzień poniedziałek 21.09.2020
Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę w Budzowie o godz.7.00. Po Mszy św. wyjazd. Nocleg w Ludbregu na Chorwacji - obiadokolacja

2 dzień wtorek 22.09.2020     
Msza święta w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbregu. Śniadanie 8.30. Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie /przepłynięcie trasy tramwajem wodnym - 4 godz/. Godz.17.00 wyjazd do Medjugorje na obiadokolację i nocleg.

3 dzień środa 23.09.2020
W godzinach porannych wyjazd na Droga Różańcowa /Wzgórze Objawień Podbrdo/. Śniadanie, spotkania zorganizowane przez Parafię. Obiadokolacja, program wieczorny: 17.00 różaniec,18.00 Msza św. międzynarodowa.

4 dzień czwartek 24.09.2020
Śniadanie; wyjazd do Tihaliny i Mostaru, spotkania zorganizowane przez Parafię, obiadokolacja, program wieczorny: 17.00 różaniec, 18.00 Msza św. międzynarodowa, po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5 dzień piątek 25.09.2020
W godz. porannych Droga Krzyżowa. wyjazd na Kravice /wodospady/, śniadanie, spotkania zorganizowane przez Parafię, Msza św. Polska 13.00, obiadokolacja, program wieczorny 18.00 różaniec, 19.00 Msza św. międzynarodowa, po Mszy Św. Adoracja Krzyża.

6 dzień sobota 26.09.2020
Śniadanie, spotkania zorganizowane przez Parafię /widzący, Ojcowie/, obiadokolacja, program wieczorny: 17.00 różaniec, 18.00 Msza św. międzynarodowa. O godz. 21.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.

7 dzień niedziela 27.09.2020
5.00 pakowanie bagażu, 5.30 śniadanie; 6.00 wyjazd na Mszę św. Do Vepric /Riviera Makarska/. Po Mszy św. Odpoczynek nad morzem. Wyjazd na nocleg i obiadokolację do Ludbregu.

8 dzień poniedziałek 28.09.2020
7.00 Msza Święta w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbregu, śniadanie. Wyjazd do kraju w godz. wieczornych.


Program pielgrzymki dokładnie ustalony jest w Medjugorje. Dostosowany do spotkań
organizowanych przez parafię Medjugorje.

W cenie pielgrzymki: 550 zł /w dniu zapisu/ + 220 euro /w dniu wyjazdu/ autokar, tłumacz, przewodnicy, noclegi, opieka duszpasterska, ubezpieczenie, 7 śniadań, 7 obiadokolacji.

Program pielgrzymki może ulec zmianie niezależnie od organizatorów.

Prowiant na podróż, kieszonkowe - pielgrzymi zabierają we własnym zakresie.

Kontakt Parafia Budzów 33 874 00 11, Danuta 516 714 942


Pielgrzymka na Ukrainę
od 24 do 29 sierpnia 2020 roku


1. Dzień wyjazdu:
Budzów – Kraków Korczowa (granica). W zależności od szybkości odprawy możliwość zwiedzania Żółkwi (kościoła, rynku i synagogi). Nocleg i obiadokolacja w Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach.

2. Dzień Lwów (25.08.2020)
śniadanie w Domu Pielgrzyma. Wyjazd do Lwowa. Zwiedzanie
centrum miasta: Rynek, Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Kościół Bernardynów św. Jana z Dukli, Kościół Dominikanów, Cerkwia Wołoska, Cerkiew Grecko - Katolicka, Dom Sobieskiego, Dworek Włoski, Pomnik Mickiewicza, Opera, Pchli Rynek, Kopalnia Kawy Czekoladiarna – muzeum. Czas wolny. Obiadokolacja w Domu Pielgrzyma.

3. Dzień Lwów (26.08.2020)
śniadanie w Domu Pielgrzyma. Cmentarz Łuczakowski: (Konopnicka, Banach, Bełza, Zapolska…),
Cmentarz Orląt. Objazdówka: Lwowa: Katedra Greko - Katolicka św. Jerzego, Dworzec kolejowy, Politechnika Lwowska, , Uniwersytet Jana Kazimierza, Dworek Potockiego, można Galerię Lwowską. Wzgórza wysokiego zamku (kopiec Unii Lubelskiej). Obiadokolacja w Domu Pielgrzyma.

4. Dzień poza Lwowem (27.08.2020) 
śniadanie w Domu Pielgrzyma i wyjazd do Jazłowca. Po
drodze Sanktuarium Cerkwii Prawosławnej w Poczajowie, Juliusz Słowacki ( muzeum i kościół, w którym został ochrzczony), Zamek królowej Bony, Krzemieniec i Gimnazjum Krzemienieckie, Zbaraż i Wiszniowiec. Obiadokolacja i nocleg u sióstr w Jazłowcu.

5. Dzień poza Lwowem (28.08.2020)
śniadanie w Jazłowcu. Zwiedzanie klasztoru. Wyjazd
do Zamku w Chocimiu. Okopy Trójcy Przenajświętszej. Wyjazd do twierdzy w Kamieniu Podolskim, centrum starego miasta, Katedra Łacińska w Kamieńcu. Obiadokolacja i nocleg u Paulinów, fakultatywnie Kamieniec Podolski rejs statkiem po Dniestrze (za dopłatą dla chcących)

6. Dzień poza Lwowem (29.08.2020)
śniadanie w Kamieńcu. Zwiedzanie klasztoru. Wyjazd
do domu.


Zapisy u ks. Zbigniewa z wpłatą zaliczki 200 zł.
W cenie: autobus, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie –
śniadanie i obiadokolacja, bilety wstępu, przewodnik.
We własnym zakresie
wyżywienie w czasie podróży na Ukrainę i do Polski.