Pielgrzymki

Ziemi Świętej
OD 30.04-7.05.2018

Śladami Odkupiciela

(8 dni – samolotowo-autokarowa)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: KRAKÓW – TEL AWIW
Spotkanie pielgrzymów na międzynarodowym lotnisku w Krakowie – Balicach o godz.8.55. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Odlot do Tel Awiwu o godz. 11.55. Lądowanie
w Izraelu o godz. 16.40. Zakwaterowanie w Nazarecie.

2 dzień: GÓRA TABOR
Góra Tabor. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Nazaret. Grota
i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa, muzeum franciszkańskie i Nazaret z czasów Jezusa.

3 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE
Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem do Ein Gev. Tyberiada – kościół św. Piotra i pomnik „Miast Polskiech”.

4 dzień: PUSTYNIA JUDZKA
Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Panorama klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: JEROZOLIMA
Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Betfage – sanktuarium rozpoczęcia Procesji Palmowej, „Pater Noster”. Panorama Jerozolimy, Ogród Oliwny, bazylika Agonii, Grób Maryi. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik i kościół Zaśnięcia NMP i sanktuarium św. Piotra „in Gallicantu”.

6 dzień: JEROZOLIMA
Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu
i Kalwarii. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Grobu.

7 dzień: BETLEJEM
Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety, Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8 dzień: TEL AWIW – KRAKÓW
Odlot do kraju o godz. 7.50. Lądowanie w Krakowie o godz. 10.45 i zakończenie pielgrzymki.

• Codziennie odprawiana jest Msza święta
• Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
• Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski
• Kapłani zabierają albę i białą stułę

CENA PIELGRZYMKI
600 zł i 940 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 250 USD)
oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
- przelot samolotem na trasie Kraków-Tel Awiw i Tel Awiw-Kraków
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)
- zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)
- autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych
- wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim
- ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

Poniżej link do pobrania karty zgłoszenia na pielgrzymkę. Zgłoszenia osobiście do ks. proboszcza w raz z wypełnioną kartą zgłoszenia.
Od
do