Ogłoszenia Duszpasterskie – 14.07.2019 r.

1. XV Niedziela Zwykła. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii. Różaniec prowadzi XIII Róża MB Kalwaryjskiej, a za tydzień XIV Róża MB. Wniebowziętej. O 15.oo koronka, nieszpory oraz Msza Św.

2. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca członkowie Rady Parafialnejzbierać będą na prowadzone prace.

3. Prosimy o składanie ofiar na zakup ziemi pod cmentarz w podpisanych kopertach do skarbony pod chórem. Do tej pory niewiele osób złożyło te ofiary. Potrzeba nam na zakup ok. 10 arów, załatwienie w urzędach oraz ogrodzenie tej części ok. 35.000
złotych. Zebraliśmy do tej pory 4.300 zł.

4.  W tygodniu:
- w poniedziałek św. Bonawentury, b-pa i d-ra K-ła
- we wtorek
NMP z Góry Karmel, MB Szkaplerznej;
- we środę po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia;
- w 3 czwartek miesiąca św. Szymona z Lipnicy, kapłana. O 17.oo modlitewne przygotowanie do Mszy Św. o godz. 18.45 i adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy;
- w sobotę bł. Czesława, kapłana;
- przyszła niedziela – 16 Niedziela Zwykła.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, :
- z Budzowa z roli Buktówka: Annie i Janinie Polak, Stanisławowi Prymula, Barbarze Nowak, Elżbiecie i Mateuszowi Rakowskim, Edwardowi Jurek, Zofii Pawlica, Ewie Polak, Weronice Bogdał, Jolancie Bałos, Marii Ryłko, Agnieszce Kopacz, Józefowi Bisaga, Edwardowi Krupczak, Stanisławie Koźlik i za ofiarę 200 zł;
- z  Baczyna z roli Sabałówka: Annie Sabała, Bożenie i Emilii Zaręba i za ofiarę 100 zł;
-
z Zachełmnej z roli Sobolówka: Elżbiecie Trączyk, Małgorzacie Zborowskiej i za ofiarę 140 zł.

6.
W czasie wakacji w tygodniu możliwość spowiedzi codziennie przed pierwszą i po drugiej Mszy Św.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.oo na salce spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę na Litwę.

8. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach Św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczymy dla misjonarzy.

9. Przygotowujemy się do Asysty Kalwaryjskiej na Wniebowzięcie. Prosimy bardzo rodziców przedszkolnych o przygotowanie strojów dla dzieci, rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie strojów z I komunii. Można przynosić na plebanie także stroje ślubne dla dziewcząt. Za asystę odpowiadają panie: Grażyna Łuczak i Magdalena Głowacz.

10. Tradycyjnie w czwartek 25 lipca między godziną 8.oo i 9.oo gościć będziemy w naszej Parafii Pielgrzymkę Góralską. Postarajmy przyjąć ich gościnnie. Dlatego prosimy w Zachełmnej o zorganizowanie poczęstunku przez parafian z ról: Żmudówka, Stankówka, Świerkówka, Karasiówka, Sobalówka, Skupniówka, Nagiełówka. Z Budzowa z ról: Partykówka Górna i Donla, Wartówka, Pieczarówka, Zającówka, Dyrdówka, Pawlicówka. Z Baczyna z Glinika.

11. Oprócz zimy i wyjątkowo złych warunków atmosferycznych różaniec za zmarłych jest odmawiany w kaplicy cmentarnej. Po to była budowana.

12. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zapoznanie się z informacjami na tablicy ogłoszeń.

13. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Władysława Adamek, Jacentego Zachura i Franciszka Twardosza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.