Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29.01.2023

1. IV Niedziela Zwykła tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Różaniec prowadzi XI Róża MB. Szkaplerznej, a w przyszłą niedzielę XII Róża św. Dominika. O 15.3o koronka, nieszpory i popołudniowa Msza Św. W zakrystii do nabycia gromnice w cenie 15 zł. 

2. Trwa okres zimowy. Prosimy o złożenie na ogrzewanie kościoła 100 zł od rodziny. Wpłaciło do teraz 375 rodziny. 

3. W tym tygodniu: we wtorek św. Jana Bosko, kapłana; we środę po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia, Nieustającej Pomocy; w I czwartek m-ca święto Ofiarowania Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. o godz. : 6.3o, 7,15, 9,oo i 17.oo poświęcenie gromnic. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. To także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, składka na wsparcie Sióstr Klauzurowych. O 16.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi; w I piątek m-ca św. Błażeja i męcz., patrona chorych na gardło. Na Mszach Św. poświęcenie świec i jabłek. Spowiadamy rano od 6.oo i po południu od 15.3o. Wyjazd do chorych jak zwykle; w I sobotę m-ca po Mszy Św. o godz. 7.oo nabożeństwo pierwszych pięciu sobót. Wyjazd do chorych jak zwykle; przyszła Niedzielę V zwykła. Wspomnienie św. Agaty, dziew. i męcz. Poświęcenie chleba i soli. Rozpoczniemy czterdziestogodzinne nabożeństwo. 

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła; 
– z Budzowa z roli Pawlicówka: Monice Lasek, Urszuli Pawlica, Lidii Stachoń, Halinie Parszywka, Ewie Pawlica, Jolancie Boczkaje, Barbarze Gabryś, Barbarze Gabryś i za ofiarę 140 zł 
– z Baczyna z roli Wronówka: Marii, Danucie Liszka i za ofiarę 100 zł 
– z Zachełmnej z roli Wrzodkówka: Justynie Furmańskiej, Józefie, Lucynie, Jolancie Wrzodek, Janinie Mirek i za ofiarę 100 zł 

5. Prosimy, aby każdy planowany remont lub budowa nagrobka był zgłoszony do ks. Proboszcza lub pana Krzysztofa Łuczaka. Inaczej będziemy zgłaszać samowolkę na policję, a firmie kamieniarskiej zabronimy wykonywanie prac na naszym cmentarzu. Przypominamy również, ze na cmentarzu nie wolno sadzić krzewów. 

6. Urząd Gminy w Budzowie podaje do wiadomości terminy zebrań wiejskich: 5 luty godz. 14.oo Szkoła Podstawowa Baczyn; 12 luty godz. 8.3o Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie (na sali gimnastycznej); 19 luty godz. 14.oo Szkoła Podstawowa w Zachełmnej (na sali gimnastycznej). 

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. + Paweł Kiełbus z Zającówki z Budzowa i śp. + Andrzej Frosztęga ze Sołtystwa z Zachełmnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.