Ogłoszenia Parafialne – 09.08.2020 r.

1. XIX Niedziela. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Po Mszy Św. o godz. 7.oo zmianka tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi II Róża Rodziców św. Joanny Beretta Molla, a w przyszłą I Róża Młodzieżowa bł. Michała i Zbigniewa. O godz. 15.oo koronka i nieszpory.

2. Odpust parafialny ku czci MB Pocieszenia będzie w tym roku w niedzielę 23 sierpnia.

3. Prosimy o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił dla ks. Proboszcza.

4. Przypominamy, że kancelaria parafialna do odwołania czynna jest tylko rano oprócz środy.

5. W przyszłą niedzielę 3 miesiąca członkowie Rady Parafialnej zbierać będą na wykonane prace. Na ten cel i wypłacenie zaległości można wpłacać na konto internetowe Parafii w BS w Budzowie:

16 8128 0005 0034 9079 2000 0010
.

6.
W tym tygodniu:
 - w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.;
 - we wtorek św. św. Klary, dziewicy, po Mszy Św. o godz. 7.oo Nowenna do św. Antoniego Padewskiego;

- we środę – po Mszy Św. o godz. 7.oo Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, Nieustającej Pomocy;
 - w czwartek w czwartek święto NMP Kalwaryjskiej, to także 13 dzień miesiąca i o 16.45 rozpoczynamy nabożeństwo Fatimskie, których rozważania poprowadzą członkinie XIII Róży MB Kalwaryjskiej;
 - w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męcz.;
 - w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu;
 - przyszła Niedziela 20 Zwykła.

7.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła:
- z Budzowa z roli Zagrodówka, Leńkówka, Firkówka i Durajówka: Danucie Kania, Justynie Jopek, Józefie Konas, Urszuli Polak, Annie Sikora, Małgorzacie Dzidek, Zofii Filus, Zofii Adamek, Marianowie Chrapek, Danucie Rzadek, Rafałowi Janik, Marii Łuczak, Elżbiecie Przebinda i za ofiarę 130 zł;
- z Baczyna z roli Pękalówka i Drabinówka: Danucie Goryl, Helenie Łuczak, Julii, Renacie Zuchowskiej i za ofiarę 100 zł;
- z Zachełmnej z roli Stankówka i Świerkówka: Edmundowi Koźlik, Marii, Dorocie Żmuda, Małgorzacie Gwiżdż, Marii Studnickiej, Justynie Gwiżdż i za ofiarę 110 zł.

8.
W naszym Banku Spółdzielczym otworzyliśmy subkonto na leczenie i protezę dla ks. Jerzego, na które można wpłacać ofiary na ten cel. Adres: Parafia Rzym. – Kat. w Budzowie „Na leczenie i protezę dla ks. Jerzego”
Nr. subkonta:

58 8128 0005 0034 9079 2000 0030.

9.
W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Budzowie wydaje wnioski w formie papierowej na okres zasiłkowy 2020/2021 prawa do: świadczenia dobry start (300+); świadczenia z funduszu alimentacyjnego; zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami; specjalnego zasiłku opiekuńczego.

10. Orkiestrę, dorosłych, strażaków, Koła Gospodyń Wiejskich, ministrantów, Oazę, młodzież, dzieci i wszystkich parafian zapraszamy do przygotowania się i wzięcia udziału w asyście kalwaryjskiej. Kontakt młodych z animatorką, p. Magdą Głowacz, tel. 660 928 680, a dorosłych z p. Grażyną Łuczak. W piątek Procesja Pogrzebu Matki Boskiej po nieszporach o godz. 15.oo przy kaplicy Domku MB. Wyjazd Asysty autobusem o godz. 13.15 z przystanku Adamkówka. Autobus będzie się zatrzymywał na przystankach i pod kościołem oraz w Zachełmnej i Baczynie. Można też pojechać swoimi samochodami. Prosimy o zabranie maseczek.

11. Ze względu na zmieniającą się sytuację nie odbędą się jednak w tym roku pielgrzymki do Madjugorje i na Ukrainę.

12. W nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, w najbliższą niedzieli 16 sierpnia razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

13. W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszły do Pana
śp. + Władysława Drabina i śp. + Aleksandra Pieczara.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...