Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.06.2022

1. XIII Niedziela Zwykła. Różaniec prowadzi IX Róża Matki Kościoła, a w przyszłą niedzielę X Róża MB. Nieustającej Pomocy. O godz. 15.oo koronka nabożeństwo czerwcowe do NSPJ i wieczorna Msza Św. 

2. Bóg zapłać za złożone ofiary na prowadzone prace w wysokości 11.640 zł.

3. Do czwartku nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. wieczornej. W czwartek na zakończenie procesja dookoła kościoła. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. 

4. W tygodniu: w poniedziałek św. Cyryla Aleksandryjskiego, b-pa i d-ra k-ła; we wtorek św. Ireneusza, b-pa i męcz.; we środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia, Nieustającej Pomocy; w I piątek m-ca spowiedź rano od 6.oo, po południu od 16.3o. Wyjazd do chorych jak zwykle; w I sobotę m-ca po Mszy Św. o godz. 7.oo nabożeństwo pięciu pierwszych sobót, wyjazd do chorych jak zwykle; przyszła XIV Niedziela Zwykła. 

5. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata, a dla dzieci i młodzieży radosnych i bezpiecznych wakacji. 

6. We wtorek 19 lipca organizowany jest wyjazd na pielgrzymkę do Krakowa na Mszę św. w intencji beatyfikacji Rozalii Celakówny. Wyjazd z Bieńkówki Górnej o godz. 13.oo. Zapisy pod numerami telefonów: 662 305 009 lub 509 032 777. 

7. Z dniem 25 sierpnia zostaje przeniesiony decyzją ks. Arcybiskupa do Parafii św. Michał Archanioła w Zubrzycy Górnej nasz wikariusz ks. Henryk Kamiński, a do naszej Parafii został skierowany ks. Piotr Derendal z parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: 
 – z Budzowa z roli Zającówka: Annie Lenik, Marii Mruc, Jadwidze Kopacz, Bogusławie Moskała, Barbarze Pieczara, Marcinowi Dobosz, Bernadecie Sasuła, Zofii Głód, Sabinie Skupień i za ofiarę 240 zł; 
 – z Baczyna z roli Pyrtkówka: Annie Łuczak, Annie Lenartek, Wiktorii Lenartek i za ofiarę 120 zł; 
 – z Zachełmnej z roli Stankówka i Świerkówka: Dorocie Żmuda, Edmundowie Koźlik, Marii Żmuda, Kindze Lenik, Marii Studnickiej, Małgorzacie, Emilii, Justynie Gwiżdż i za ofiarę 120 zł;


Kościelny dress code, czyli jak latem ubrać się na Mszę świętą?
Niestety plażowa moda wdziera się również w kościelne mury.
Kobieta powinna przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy jej strój nie działa prowokująco, czy nie powoduje skupienia na sobie uwagi innych osób poprzez nadmierne odsłonięcie pewnych części ciała. 
Szczególnie rażą w tym miejscu i okolicznościach: odsłonięte ramiona i pachy, nagie plecy, odsłonięte uda, zbyt głęboko wycięty dekolt. 
Ale i mężczyźni powinni odpowiednio się ubierać. 

Oto podpowiedź, czego szczególnie należy unikać: 
 • Sukienek i bluzek z odsłoniętymi ramionami i plecami (doskonałą opcją jest wzięcie lekkiego szalu, który można narzucić na ramiona); 
 • Spódniczek i sukienek mini (warto poradzić się kogoś, czy dana spódnica nie jest za krótka do kościoła); 
 • Zbyt głęboko wyciętego dekoltu; 
 • Krótkich spodenek/szortów (wszyscy); 
 • Bluzek nie zakrywających brzucha; 
 • Ubrań opinających ciało np. legginsów (do wąskich spodni można założyć dłuższą, luźną bluzkę, zasłaniającą biodra); 
 • Ubrań prześwitujących; 
 • Widocznej bielizny osobistej (modne ostatnio letnie bluzki zupełnie odsłaniają jedno ramię, na którym kobiety bez skrępowania demonstrują ramiączko biustonosza) 
 • Z innych względów (uszanowanie miejsca i celu spotkania) należy unikać zakładania bardzo swobodnego obuwia typu klapki czy japonki. Wszyscy. 
 • Koszulce (w szczególności w T-shirt’cie bez rękawów) Wszyscy.