Ogłoszenia  20 V 2018

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego – to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Przeżywamy także w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Trzecia miesiąca członkowie Rady Parafialnej zbierają na prowadzone prace. Różaniec prowadzi XI Róża MB Szkaplerznej, a za tydzień XII Róża św. Dominika. O godz. 15.oo nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Św.

2. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.3o, a przy kapliczkach wieczorem. Dzieci pierwszokomunijne mają biały tydzień.

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za tydzień.

4. Trwa peregrynacje obrazów M. B. Pocieszenia w naszych rodzinach. Nawiedzajmy domy sąsiadów modląc się razem z nimi. To okazja do pojednania i zgody – niech nasza Matka dokonuje cudów. Przy okazji jako duchowy dar – jałmużnę na ofiary wojny w Syrii i Libanie. Każda rola zbiera od chętnych rodzin ofiarę pieniężną zapisując na liście ofiarodawców, którzy zostaną umieszczeni w złotej księdze i przekazując p. Kościelnemu. Zapraszamy wszystkie rodziny, które przyjęły obraz na Mszę Św. w trzeci czwartek miesiąca wieczorem w ich intencji.

5. W tym tygodniu:
- Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro w święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza Św. o godz. 9.oo;
- we wtorek św. Rity z Cascii, zakonnicy - po nabożeństwie majowym nabożeństwo do świętej. Przed nabożeństwem do koszyczka składamy prośby, które będą zanoszone na nim. Przynosimy też róże, które zostaną poświęcone;
- w środę po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy;
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a o godz. 19.oo Msza Św. dla Domków Zmartwychwstania dorosłych i młodzieżowych;
- w piątek po nabożeństwie spotkanie młodzieży bierzmowanej w grupach;
- w sobotę św. Filipa Nereusza, kapłana - zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną;
- przyszła niedziela to Niedziela Przenajświętszej Trójcy. W naszej parafii również rocznica poświęcenia naszej świątyni i rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV. Słowo Boże będzie głosił ks. prof. Piotr Majer.

6. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za posprzątanie kościoła, jego otoczenia, za udekorowanie kwiatami i za zakupienie nowego odkurzacza do kościoła.

7. Zapraszamy na druga część Jubileuszowej Pielgrzymki do Ziemi Świętej od 16 do 23 listopada 2018 roku. Wylot samolotem z Krakowa. Koszt 600 zł i 1060 USD. Program i informacje do odebrania w zakrystii i na stronie internetowej. Przy zapisie wpłata 200 zł wraz z wypełnioną kartą u ks. Proboszcza.

8. Organizujemy także Pielgrzymkę autokarową do Włoch (Padwa, San Marino, Asyż, Loretto, Cascia s. Rita, Lanciano, San Giowani Rotondo, i s. Angelo) i Medjugorje w dniach od 17 do 27 września 2018. Koszt 1300 zł i 350 euro od osoby. Program na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

9. Już za 2 tygodnie w niedziele 3 czerwca będziemy organizowali Jubileuszową Parafiadę. Prosimy o pomoc w organizacji programu i nagród. Na razie tylko kilaka osób odpowiedziało na prośbę. Czekamy dalej na Wasze propozycje i zgłoszenia. W środę po Mszy Św. wieczornej krótkie spotkanie organizacyjne na ten temat na plebanii członków Rady Parafialnej oraz osób, które włączają się w jej organizację.

10. W tygodniu przed poranną Mszą Św. śpiewamy godzinki. Zapraszamy.

11. Próba dla dzieci z rocznicy we wtorek po wieczornej Mszy Św. Spowiedź święta dla tych dzieci i dla ich rodzin w sobotę od godziny 9:00.

12. Burmistrz Sułkowic zaprasza na Mszę Św. i majówkę konfederacką przy kapliczce konfederackiej w przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 13.3o. Szczegóły dla chętnych na tablicy ogłoszeń.

13. W przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 16.15 w parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim spotkanie dla małżonków i narzeczonych. W programie prelekcja na temat „Jest to wreszcie miłość płodna”, Msza Św. i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w ich intencji. Zachęcamy do udziału.

14. Jeżeli ktoś nie uczestniczy w utrzymaniu cmentarza już ponad dwa lata, to przy pogrzebie nastąpi uzupełnienie.