Ogłoszenia Duszpasterskie – 17. 03. 2019 r.

1. . II Niedziela Wielkiego Postu – niedziela Ad gentes – to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę. 3 niedziela miesiąca – członkowie Rady Parafialnej zbierają na prowadzone remonty. O 15.oo Gorzkie Żale i wieczorna Msza Św. Różaniec prowadzi XXV Róża Męska św. Jana Pawła II, a za tydzień I Róża Rodziców Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin.

2.
Trwa się okres grzewczy. Do skarbony pod chórem prosimy o złożenie ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła te rodziny, które jeszcze tego nie zrobiły.

3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek po Mszy Św. o godz. 7.oo, o godz. 16.3o dla dzieci i po wieczornej Mszy Św. dla dorosłych i młodzieży oraz w niedzielę po sumie i przed Gorzkimi Żalami z kazaniem pasyjnym, które będą rozpoczynały się w niedziele Wielkiego Postu o 15.oo. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami.

4. Przypominamy czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

5. W liturgii wspominamy:
- we wtorek
przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła – o 16.30 różaniec w intencji ojców i wszystkich mężczyzn;
- we środę
po Mszy Św. o godz. 8.oo nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
- w piątek o godz. 16.oo nabożeństwo do św. Rity, a po drodze krzyżowej na salce
spotkanie młodzieży klas VIII do bierzmowania;

- w sobotę o 16.oo spotkanie uczniów klas VII na salce
- przyszła niedziela III Niedziela Wielkiego Postu.

6. W 3 czwartek miesiąca tradycyjnie od godz. 17.oo modlitewne przygotowanie do Mszy Św. o 18.45 i adoracji z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

7.
Bóg zapłać za
posprzątanie i ofiary na kościół:
– z Budzowa z roli Wojtankówka: Marii Fuja, Iwonie Broda, Renacie Mirocha, Irenie Pawlica, Gabrieli Radwan, Joannie Chorąży, Ewie Bisaga, Marii Fuja, Annie Polak, Ewie Kutkiewicz i za ofiarę 200 zł.
– z Baczyna z roli Witkówka: Marii Koziołek, Władysławie Chromy, Annie Brózda i za ofiarę 150 zł.
– z Zachełmnej po raz czwarty nie było nikogo do sprzątania. Jeżeli ktoś nie da rady iść do sprzątania może wysłać kogoś za siebie lub dać panu Kościelnemu ofiarę, a on da młodym którzy chętnie wykonają pracę, żeby mieć na kieszonkowe.

8. Parafia organizuje wyjazd do Ziemi Świętej od 4 do 11 listopada 2019. Karty zgłoszeń i program do odbioru w zakrystii oraz na stronie internetowej w zakładce "Ewangelizacja - Pielgrzymki". Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt z ks. Proboszczem.

9. Od 10 do 17 czerwca Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje. Koszt 550 zł i 250 euro. Program na stronie internetowej w zakładce "Ewangelizacja - Pielgrzymki" i w zakrystii. Zapisy u ks. Zbigniewa.

10. Od 28 do 31 sierpnia Parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę wraz ze zwiedzaniem zabytków i spotkaniem z Polonią. Koszt nie przekroczy 900 zł. Nawiedzimy: Wilno, Kowno, Troki, Szydłowo. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie wyjazdu do ks. Proboszcza.

11. Załatwiając pogrzeb najpierw należy skierować się do pana Kościelnego i z karteczką, że złożona została ofiara na utrzymanie cmentarza dopiero przyjść do kancelarii parafialnej. Nie może być tak, że 30 procent Parafian, którzy utrzymują kościół będzie również utrzymywać cmentarz.

12.  Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Tarnawie prowadzi nabór na rok szkolny 2019/2020 dzieci z niepełnosprawnościami. Pobyt w Ośrodku jest bezpłatny. Szczegóły na ogłoszeniu na tablicy oraz pod numerem telefonu 33 8763964

13.
Baranki Caritas na cele charytatywne są do nabycia w zakrystii w cenie 7 zł.

14. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).