Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.11.2018

1. XXXII Niedziela Zwykła – Narodowe Święto Niepodległości, 100. lecie odzyskania niepodległości. Dziękujemy Bogu za dar wolnej Polski. O godz. 11.oo uroczysta suma za Ojczyznę, krótki występ młodzieży i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Różaniec prowadzi VII Róża MB. Fatimskiej, a za tydzień VIII Róża MB. Wspomożenia Wiernych. O godz. 15.oo wypominki listopadowe, Nieszpory i Msza Św. wieczorna.

2. W przyszłą 3 niedzielę miesiąca członkowie Rady Parafialnej zbierać będą na prowadzone prace w parafii, które jeszcze nie zostały zakończone i rozliczone.

3. W listopadzie w niedziele o godz. 15.oo, a w dni powszednie o godz. 16.45 modlimy się do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych

4. Zbliża się okres grzewczy. Do skarbony pod chórem prosimy składać ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. W związku z zapowiedzią podwyżki cen prądu od Nowego Roku prosimy, jeżeli to możliwe, o ofiarę od 70 zł na rodzinę.

5. Trwa peregrynacja
obrazów M. B. Pocieszenia w naszych rodzinach. Nawiedzajmy domy sąsiadów modląc się razem z nimi. To okazja do pojednania i zgody – niech nasza Matka dokonuje cudów. Przy okazji jako duchowy dar – jałmużnę na ofiary wojny w Syrii i Libanie. Każda rola zbiera od chętnych rodzin ofiarę pieniężną zapisując na liście ofiarodawców, którzy zostaną umieszczeni w złotej księdze i przekazując p. Kościelnemu. Zapraszamy wszystkie rodziny, które przyjęły obraz na Mszę Św. w trzeci czwartek miesiąca wieczorem w ich intencji.

6. W tygodniu:

w poniedziałek św. Jozafata, b-pa i męcz.;
we wtorek
pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do św. Antoniego Padewskiego;
we środę
po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia;
w 3 czwartek miesiąca o godz. 17.oo rozpoczynamy duchowe przygotowanie do Mszy Św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Msza Św. rozpocznie się o18.45. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież bierzmowaną;
w sobotę św. ElżbietyWęgierskiej, zakonnicy;
przyszła Niedziela 33 Zwykła – przeżywać będziemy II Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z zapowiedzią naszego ks. Arcybiskupa Marka przed kościołem kwesta na ubogich do puszek.

7. Bóg zapłać za
posprzątanie kościoła i za złożone ofiary:
z Baczyna z roli Baniówka: Dorocie Gigoń, Justynie Pająk
– z Budzowa z roli Florkówka i Rojkówka: Barbarze Prymula, Agacie Sumera, Janinie Piaseckiej, Bożenie Spyrka, Dorocie Mirocha i za ofiarę 50 zł.
z Zachełmnej z roli Harężówka: Sabinie i Danielowi Dobosz, Annie i Ryszardowi Dubiel i za ofiarę 60 zł.

8. Przypominamy ustalenia Rady Parafialnej
odnośnie cmentarza:
Ofiary w całości przeznaczane są na utrzymanie cmentarza i wywóz śmieci.
1) Przy każdym pogrzebie trzeba wpłacić:
a) 100 zł na wywóz śmieci
b) 40 zł za każdy dzień korzystania z chłodni w kaplicy.
2) Opłaty za groby mogą być składane na 10 lat.
a) za grób ziemny pojedynczy 400 zł
b) za podwójny ziemny 800 zł
c) za grób pojedynczy z piwnicą 800 zł
d) za podwójny z piwnicą 1.600 zł
e) jeżeli ktoś nie uczestniczy w utrzymaniu cmentarza już ponad pięć lat za groby swoich bliskich, to stawki się podwajają (pomnożyć przez 2).

9. Od przyszłego roku sakrament chrztu św. będzie udzielany na sumie w każdą drugą niedzielę miesiąca. Intencja Mszy Św. będzie za dzieci i rodziców. Zgodnie z nowymi wytycznymi odnośnie tego sakramentu w sobotę poprzedzającą chrzest po Mszy Św. wieczornej na salce będzie przygotowanie dla rodziców i chrzestnych. Osoby, które przychodzić będą po zaświadczenia na chrzestnego w innej parafii też będą musiały uczestniczyć w takim przygotowaniu. Ci z kandydatów na chrzestnych, którzy nie zawarli jeszcze sakramentalnego małżeństwa muszą przynieść wypełniony indeks. Kto zgubił, proszę się zgłosić do kancelarii po nowy, który trzeba będzie uzupełnić. Chrzestni, którzy pracują za granicą, stamtąd przywożą z parafii zaświadczenie, że są praktykującymi katolikami.

10. Biblioteka parafialna czynna w niedziele od godz. 8.oo do 12.3o oraz w środy rano po nowennie. Mieści się na wikarówce – wejście po schodach. Jeżeli ktoś posiada książki, które mógłby ofiarować do biblioteki, to będziemy bardzo wdzięczni.

11. Prosimy, by nie wrzucać kwiatów, gdy zwiędną do kontenerów, ale na wyznaczone miejsca. Są niestety osoby, które przywożą i wrzucają swoje śmieci do kontenerów. Proszę zgłaszać takie przypadki do kancelarii lub w zakrystii. Powinno to Cię obchodzić, bo to za Twoje pieniądze są śmieci z cmentarza wywożone.

12. Jeżeli ktoś woli przekazać ofiary na cele kultu religijnego np.: na remonty czy na prąd, można to także dokonać przelewem na konto na adres: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Pocieszenia; 34-211 Budzów 9 z dopiskiem: na cele kultu religijnego (remonty), (prąd) na konto w Banku Spółdzielczym w Budzowie numer: 16 8128 0005 0034 9079 2000 0010.

13. W przyszłą niedzielę w ramach niedzieli powołaniowej gościć będziemy na Mszach Świętych w naszej parafii kleryków z naszego Seminarium w Krakowie, którzy głosić będą Słowo Boże. Koncert sobotni został odwołany. Po sumie serdecznie zapraszamy na spotkanie na salce z klerykami Oazę, ministrantów, lektorów oraz młodzież bierzmowaną z klas 7 i 8.

14. W piątek 16 listopada o godz. 6.oo rano wyjazd na naszą Jubileuszową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wcześniej o 5.2o Msza Św. w kościele o szczęśliwy przebieg i błogosławione owoce.