Ogłoszenia Duszpasterskie – 16.02.2020 r.

1. VI Niedziela Zwykła – Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała nasza wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Różaniec prowadzi XV Róża MB. Częstochowskiej, a za tydzień XVI Róża MB. Pocieszenia. Członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary na prowadzone prace.
Ciąg dalszy 40. godzinnego nabożeństwa do rozpoczęcia Mszy Św. o godz. 15.3o.

2. W tygodniu:
- w środę po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy;
- w 3 czwartek miesiąca o godz. 17.oo modlitewne przygotowanie do Mszy Św. o godz. 18.45, po którejadoracja z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie – zapraszamy;
- w piątek na salce o godz. 18.oo spotkanie młodzieży z klas VIII do bierzmowania;
- w sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła
- przyszła  7 Niedziela Zwykła – zakończenie 40. godzinnego nabożeństwa. Rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

3. Trwa okres grzewczy. Prosimy tak jak w ubiegłym roku, jeżeli to możliwe, minimum po 50 zł. od rodziny składać w podpisanych kopertach na ten cel do skarbony pod chórem. Zamykajmy za sobą drzwi w kościele.

. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła:
z Budzowa z roli Buktówka : byli wszyscy z 22 domów !!! i za ofiarę 170 zł;
z Baczyna z roli Zarębówka: Marii Kosek, Alicji Kachnic, Izabeli i Marcie Skorut i za ofiarę 80 zł ;
z Zachełmnej z roli Wrzodkówka: Barbarze Frosztęga, Jadwidze Wrzodek, Urszuli Kempa, Franciszkowi Sapoń i za ofiarę 50 zł.

5. Została podpisana umowa z Caritas Archidiecezji Krakowskiej by na rehabilitację i protezę dla ks. Jerzego można przekazać pieniądze z 1% przy rozliczaniu pitu za rok 2019. Należy wpisać Numer:

KRS 0000207658
z dopiskiem: na leczenie ks. Jerzego Leśko.

Dodatkowe karteczki z numerem KRS na stolikach przy wyjściu z Kościoła. Pod koniec roku z tych pieniędzy będzie mógł skorzystać na rehabilitację i protezę w takiej wielkości jaka wpłynie na konto po przedstawieniu rachunków. W naszym Banku Spółdzielczym otworzyliśmy subkonto na leczenie i protezę dla ks. Jerzego, na którego można wpłacać ofiary na ten cel. Adres: Parafia Rzym. – Kat. w Budzowie „Na leczenie i protezę dla ks. Jerzego”
Nr. subkonta:

58 8128 0005 0034 9079 2000 0030.

6. W Środę Popielcową 26 lutego rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne o Eucharystii. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Porosło. Program W biuletynie i na stronie internetowej.

7. Parafia organizuje od 21 do 28 września 2020 roku Pielgrzymkę do Medjugorje. Zapisy z wpłatą zaliczki u ks. Proboszcza. Program w zakrystii i na stronie.

8. Modlimy się i szukamy kandydata na nowego kościelnego.