Ogłoszenia  17 IX 2017

1. XXIV Niedziela Zwykła – jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Rozpoczynają się też dzisiaj kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Jest to również rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę - modlimy się za poległych na Wschodzie. Różaniec prowadzi dzisiaj V Róża Zwiastowanie NMP, za tydzień VI Róża MB Królowej Polski. O godz.15.oo nieszpory i Msza Św. Członkowie Rady Parafialnej zbierają na prowadzone remonty. Kończymy dzisiaj Triduum ku czci św. Stanisława Kostki dla młodzieży.

2. We wtorek 26 września o godz. 19.oo rozpoczyna się kolejna edycja Kursu Alfa dla dorosłych, młodzieży studiującej i pracującej. Warto zadbać o swoją wiarę i relacje z Chrystusem, ale także z ludźmi. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u Kasi pod numerem: 505 131 705. Osoby, które ukończyły go dają na Mszach św. świadectwo czym dla ich życia duchowego było uczestniczenie w nim.

3. W trzeci czwartek miesiąca o godz. 17.oo rozpoczynamy modlitewne przygotowanie do Mszy św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie, która rozpocznie się o 18.45. Zapraszamy.

4. W niedzielę 1 października po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Prosimy o obecność.

5. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, a dla młodych choćby: ministranci, lektorzy, Oaza, Zespół Muzyczny, Teatr Młodych, Domki Młodzieżowe Wspólnoty Galilea. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy. Można się zapisywać u księży, w zakrystii lub u animatorów. Kandydaci na ministrantów będą mieli zbiórkę w piątek o 17.oo na salce.

6. W tym tygodniu:
- jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i naszej młodzieży;
- we wtorek po Mszy Św. o 7.oo nowenna do św. Antoniego Padewskiego:
- w środę św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, kapł., Pawła Chong Hasano i Towarzyszy – po Mszy Św. o 7.oo nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy;
- w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
- w piątek bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziew.;
- w sobotę św. św. ojca Pio, zakonnika – Na Mszy św. wieczornej spotkanie z Rodzicami młodzieży gimnazjalnej z klas II i III;
- przyszła niedziela to 25 Niedziela Zwykła.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za udekorowanie go kwiatami:
– z Baczyna z roli Leśniakówki, Zagrody, Doboszówki: Katarzynie Horzynek, Marii Nowak, Rozalii Liszka, Mariannie Goryl, Dorocie Matusiak
– z Zachełmnej z roli Krzysztanówka: Esterze i Zofii Chorąży
– z Budzowa z roli Mirochówka i Judaszówka: Krystynie kukuc, Emilii Pławny, Krytynie Papierz, Stefanowi Hacia, Annie Matyja, Marii Mirocha i za ofiarę 70 zł.
Osoby, które nie mogą sprzątać powinny poprosić o to innych, np. młodych, którzy chętnie za drobną opłatą to zrobią.

8. Na wyjazd do Medjugorje miejsc już nie ma, chyba żeby ktoś zrezygnował na listę rezerwową.

9. Bardzo prosimy, by wszyscy, którzy opiekują się grobami bliskich zgłosili się od pana Kościelnego, by otrzymać karteczkę z numerem kwatery i grobu i z nią oraz zaświadczeniem, do kiedy jest złożona ofiara za grób przyszli do kancelarii parafialnej. Od stycznia 2018 roku ofiary będą przyjmowane nie tak jak teraz od daty załatwiania, ale od daty ostatniego pochówku.