Ogłoszenia Duszpasterskie – 16.09.2018

1. XXIV Niedziela Zwykła. Różaniec prowadzi I Róża Młodzieżowa bł. Michała i
Zbigniewa, a za tydzień I Podwórkowe Kółko Różańcowe św. Hiacynty i Franciszka. Trzecia niedziela miesiąca – członkowie Rady Parafialnej zbierają na prowadzone prace i remonty. O godz. 15.oo koronka, Nieszpory i Msza Św. wieczorna.

2. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z Rodzicami dzieci z klas III pierwszokomunijnych.

3. Trwa peregrynacja
obrazów M. B. Pocieszenia w naszych rodzinach. Nawiedzajmy domy sąsiadów modląc się razem z nimi. To okazja do pojednania i zgody – niech nasza Matka dokonuje cudów. Przy okazji jako duchowy dar – jałmużnę na ofiary wojny w Syrii i Libanie. Każda rola zbiera od chętnych rodzin ofiarę pieniężną zapisując na liście ofiarodawców, którzy zostaną umieszczeni w złotej księdze i przekazując p. Kościelnemu. Zapraszamy wszystkie rodziny, które przyjęły obraz na Mszę Św. w trzeci czwartek miesiąca wieczorem w ich intencji.

4. W tygodniu:

we wtorek święto św. Stanisława  Kostki – Patrona młodzieży i Polski;
w środę  po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia;
w 3 czwartek miesiąca św.  męczenników koreańskich – o  godz. 17.oo modlitewne przygotowanie do Mszy Św. – droga  krzyżowa i różaniec, a później modlitwy uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, a  szczególnie tych którzy przyjmowali obraz MB Pocieszenia oraz rodziny i  młodzież bierzmowaną. Po Mszy Św. o godz. 18.45 adoracja Pana Jezusa z  modlitwami o uzdrowienie;
w piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
w sobotę bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
przyszła Niedziela 25 Zwykła.

5. Bóg zapłać za
posprzątanie kościoła i za złożone ofiary:
z Baczyna z roli Gielatówka: Renacie Wojtanek, Franciszkowi Kwaśniewskiemu, Angelice Kwaśniowskiej, Zbigniewowi Dudziak, Mieczysławowi Kwaśniowskiemu i za ofiarę 100 zł.
– z Budzowa z roli Partykówka Górna: Filipowi Bukowskiemu, Małgorzacie Konas, Sabinie i Aleksandrze Spyrka, Lidii Gierat, Janinie Kurek, Anecie Chrapek, Stanisławie Gigoń, Małgorzacie Głuc i za ofiarę 100 zł.
z Zachełmnej z roli Kolodziejówka: Elżbiecie Mirocha, Annie Pabis, Annie Sapoń, Janinie Liszka i za ofiarę 40 zł.

6. Przypominamy ustalenia Rady Parafialnej
odnośnie cmentarza:
Ofiary w całości przeznaczane są na utrzymanie cmentarza i wywóz śmieci.
1) Przy każdym pogrzebie trzeba wpłacić:
a) 100 zł na wywóz śmieci
b) 40 zł za każdy dzień korzystania z chłodni w kaplicy.
2) Opłaty za groby mogą być składane na 10 lat.
a) za grób ziemny pojedynczy 400 zł
b) za podwójny ziemny 800 zł
c) za grób pojedynczy z piwnicą 800 zł
d) za podwójny z piwnicą 1.600 zł
e) jeżeli ktoś nie uczestniczy w utrzymaniu cmentarza już ponad pięć lat za groby swoich bliskich, to stawki się podwajają (pomnożyć przez 2).

7.
W związku z wyjazdem ks. Proboszcza na pielgrzymkę kancelaria parafialna nie będzie czynna przez następne 2 poniedziałki i czwartki

8. Wyjeżdżający na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pozostałą kwotę 960 dolarów  wpłacą do dnia 5 października do ks. Proboszcza.