Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – 02.10.2022

1. XXVII Niedziela Zwykła. Wspomnienie Aniołów Stróżów. Różaniec prowadzi XXIII Róża MB. Niepokalanie Poczętej, a w przyszłą niedzielę XXIV Róża MB. Gidelskiej. Na Mszy Św. o godz. 9.oo poświęcenie różańców dla dzieci pierwszo komunijnych. Na sumie wprowadzenia relikwii bł. Karola Acutis, patrona internetu dokona o. Samuel Węgrzyn, bernardyn z Kalwarii. O godz. 15.3o nabożeństwo różańcowe 

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Za odmówienie jednej części różańca czyli pięciu tajemnic można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

3. W tym tygodniu: we wtorek św. św. Franciszka z Asyżu, po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do św. Michał Archanioła; we środę św. Faustyny Kowalskiej, dziew., po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia, Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. zbiórka ministrantów i lektorów; w I czwartek m-ca o godz. 16.3o adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi; w I piątek m-ca NMP Różańcowej, spowiadamy rano od 6.oo i po południu od 16.3o. Wyjazd do chorych jak zwykle; w sobotę o godz. 9.oo spotkanie dla kandydatów na ministrantów. O godz. 17.oo nabożeństwo do MB Pocieszenia. Na Mszy możliwość zawierzenia rodziny lub firmy MB. Po Mszy Św. na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych. Wyjazd do chorych jak zwykle; przyszła XXVIII Niedziela Zwykła. 

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Szczepanowa, Zabawy, Zawady i krakowskiej Mogiły. Wyjazd w sobotę, 29 października, o godz. 7.00 rano z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy plan wyjazdu można znaleźć w gablotach przy kościele i na stronie internetowej Parafii. 

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: 
 – z Budzowa z roli Buktówka: Weronice Bogdał, Annie Prymula, Marii Kwaśniowskiej, Janinie Polak, Leszkowi Biela, Gabrielowi Janiczak, Zofii Pawlica, Marii Ryłko, Annie Janowiec, Elżbiecie, Mateuszowie, Dominikowi Rakowskim, Agacie Ucher, Edwardzie Jurek i za ofiarę 250 zł. 
 – z Baczyna z roli Doboszówka: Katarzynie Horzynek, Marii Nowak, Rozalii Liszka i za ofiarę 100 zł.
 – z Zachełmnej z roli Świerkówka i Stankówka: Marii Studnickiej, , Marii, Dorocie Żmuda, Małgorzacie, Justynie, Alicji, Emilii Gwiżdż i za ofiarę 80 zł. 

6. W niedzielę 30 listopada po Mszy o godz. 9.oo organizujemy konkurs dla dzieci przedszkolnych i ze szkół podstawowych na najlepsze przebranie w strój Świętego jednego z naszych patronów. Na tablicy ogłoszeń ich lista 

7. Można składać na wypominki jednorazowe, listopadowe i roczne. Prosimy by pisać wyraźnie i każdy rodzaj na osobnej kartce. 

8. W tym tygodniu odeszła do wieczności: Maria Partyka z Warchołówki z Budzowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA

Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie
Sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie
kościół św. Marcina w Zawadzie – bł. Zbigniew Strzałkowski
Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie – Mogile


29 października 2022 (sobota)


7.00 – wyjazd z parkingu przy kościele
8.30 – Szczepanów – modlitwa indywidualna, zwiedzanie
10.30 – Wał Ruda – zwiedzanie domu bł. Karoliny
11.30 – Zabawa – sanktuarium bł. Karoliny – Eucharystia
13.00 – czas na obiad
15.00 – Zawada – modlitwa indywidualna, zwiedzanie
17.00 – Kraków – Mogiła – modlitwa indywidualna, zwiedzanie
ok. 19.30 – powrót do BudzowaKoszt – 50 zł.
Obiad we własnym zakresie.


Zapisy do 23 października w zakrystii.
Dodatkowe informacje u ks. Piotra.