Ogłoszenia Duszpasterskie – 20.01.2019

1. II Niedziela Zwykła. Różaniec prowadzi XVII Róża Najświętszego Imienia Maryi, a za tydzień XVIII Róża MB Bolesnej. O godz. 15.oo koronka, Nieszpory i Msza Św. wieczorna. To trzecia niedziela miesiąca – członkowie Rady Parafialnej zbierają na prowadzone remonty. Po sumie rozstrzygniecie Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

2.
Trwa się okres grzewczy. Do skarbony pod chórem prosimy składać ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Prosimy, jeżeli to możliwe, o ofiarę od 70 zł na rodzinę. Dotychczas złożyła na ten cel 15% rodzin. Prosimy również o zamykanie drzwi w kościele przy wchodzeniu i wychodzeniu.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej spotkanie na plebanii członków Rady Parafialnej. Prosimy o przybycie.

4. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

5. W liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Agnieszki, dziew. i męcz. – obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków;
- w środę po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
- w czwartek św. Franciszka Salezego, b-pa i d-ra K-ła;
- od piątku
święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – to dzień powstania naszej Parafii 151 lat temu. Jak każdego 25 miesiąca o 16.oo nabożeństwo medjugorkie o pokój i wieczorna Msza Św.;
- w sobotę
św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa;
- przyszła niedziela
to 3 Niedziela Zwykła.

6. Bóg zapłać za
posprzątanie kościoła i za złożone ofiary:
z Baczyna z roli Sabałówka: Barbarze Nowak, Marii Prymula, Ewie Majerskiej i za ofiarę 100 zł.
– z Budzowa z roli Bukowskiego: Zofii Kwarciak, Zofii Mirocha, Alojzie Chrapek, Małgorzacie i Danucie Stopa i za ofiarę 160 zł.

z Zachełmnej z roli
Wrzodkówka: Barbarze Frosztęga, Jadwidze Wrzodek, Dorocie i Urszuli Kempa, Franciszkowi Sapoń i za ofiarę 100 zł.

7. Jeżeli ktoś woli przekazać ofiary na cele kultu religijnego np.: na remonty czy na prąd, można to także dokonać przelewem na konto na adres: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Pocieszenia; 34-211 Budzów 9 z dopiskiem: na cele kultu religijnego (remonty), (prąd) na konto w Banku Spółdzielczym w Budzowie numer:

16 8128 0005 0034 9079 2000 0010

8. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Prosimy o podwiezienie księdza na kolędę. Zaczynamy od najdalej położonych domów. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów do religii oraz indeksów – mają je gimnazjaliści i młodzież szkół średnich. Program odwiedzin kolędowych:
a) 21.01. poniedziałek:
- ks. Zbigniew od godz. 8.30 – Budzów – Wojtankówka
b) 22.01.wtorek:
- ks. Zbigniew od godz.12.oo – Budzów – Garbatówka, Dział, Grychówka
c) 23.01.środa:
- ks. Zbigniew od godz. 8.30 – Budzów – Holedówka, Bukowskiego, Adamkówka
d) 24.01. czwartek:
- ks. Zbigniew od godz. 8.30 – Budzów – Nowakówka i Zagrody
e) 25.01 piątek:
- ks. Zbigniew od godz. 8.30 – Budzów – Rojkówka, Madziarówka i Os. Słoneczne.
f)  26.01. sobota:
- ks. Zbigniew od godz. 8.30 – Budzów – Hubówka i Włóczykijówka.

9. Młodzież z klas I gimnazjalnych i I ponadpodstawowych przystąpi do bierzmowania w dwóch terminach: pierwszy w sobotę 2 marca, a drugi pod koniec roku. Wszystko zależne jak podchodzili do sprawy przygotowania, jak się angażowali.

10. W niedzielę 10 lutego na sumie pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, naszego Metropolity zakończymy uroczyście i podziękujemy za Jubileuszowy Rok 150. lecia powstania naszej Parafii.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Ryszawy, Antoniego Lasek i Marię Zając. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...