Ogłoszenia  15 VII 2018

1. XV Niedziela Zwykła. Różaniec prowadzi XIX Róża MB Saletyńskiej, a za tydzień XX Róża MB Królowej Pokoju. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, członkowie Rady Parafialnej zbierają składkę na prowadzone przy kościele prace. O godz. 15.oo nieszpory, koronka i Msza Św o 15:30.

2. Lipiec w tradycji Kościoła poświęcony jest czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. W kościele będziemy się nią modlić po Mszy Św. o godz. 7.oo.

3. Trwa peregrynacje obrazów M. B. Pocieszenia w naszych rodzinach. Nawiedzajmy domy sąsiadów modląc się razem z nimi. To okazja do pojednania i zgody – niech nasza Matka dokonuje cudów. Przy okazji jako duchowy dar – jałmużnę na ofiary wojny w Syrii i Libanie. Każda rola zbiera od chętnych rodzin ofiarę pieniężną zapisując na liście ofiarodawców, którzy zostaną umieszczeni w złotej księdze i przekazując p. Kościelnemu. Zapraszamy wszystkie rodziny, które przyjęły obraz na Mszę Św. w trzeci czwartek miesiąca wieczorem w ich intencji.

4. W tygodniu:
- w poniedziałek wpomnienie NMP z góry Karmel;
- w środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera– po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy;
- w czwartek o 17:00 rozpoczniemy przygotowanie do Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie;
- przyszła niedziela to Niedziela 15 Zwykła.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożone ofiary:
– z Baczyna z roli Wronówka i za ofiarę 100 zł.
– z Budzowa z roli Grychówka i za ofiarę 150 zł.
– z Zachełmnej z roli Lempartówka i za ofiarę 100 zł.

6. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Włoch (Padwa, San Marino, Asyż, Loretto, Cascia s. Rita, Lanciano, San Giowani Rotondo, i s. Angelo) i Medjugorje w dniach od 17 do 27 września 2018. Koszt 1300 zł i 350 euro od osoby. Program na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

7. Przypominamy ustalenia Rady Parafialnej z początku tego roku odnośnie cmentarza: Radę Parafialną ustaliła nowe ofiary składane za korzystanie z cmentarza. Są one w całości przeznaczane na utrzymanie cmentarza i wywóz śmieci. Przy każdym pogrzebie trzeba wpłacić 100 zł na wywóz śmieci oraz 40 zł za każdy dzień korzystania z chłodni w kaplicy. Nowe opłaty mogą być składane na 10 lat. Za grób ziemny pojedynczy 400 zł, a za podwójny 800 zł. Natomiast za grób pojedynczy z piwnicą murowaną 800 zł, za podwójny 1.600 zł. Dalej prosimy osoby, które w poprzednich latach składały ofiarę za groby, a tego do tej pory zgłosiły numeru sektora i grobu, by to uczyniły. Jeżeli ktoś nie uczestniczy w utrzymaniu cmentarza już ponad dwa lata grobów swoich bliskich, to przy pogrzebie nastąpi uzupełnienie. Jeżeli wykonawca grobowca nie zgłosi się do pana kościelnego, a grób zostanie postawiony tak, że wchodzi na alejkę i uniemożliwia przejście lub wchodzi na inne groby Parafia zażąda przerobienia na własny koszt. Jeżeli nie, taka firma nie zostanie nigdy wpuszczona do robót na terenie cmentarza Parafialnego. Konsekwencje poniesie również osoba, która opiekuje się grobem.

8. Istnieje możliwość otrzymania w Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości w Suchej Beskidzkiej bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcia działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje na gazetce przy kościele,

9. W czasie wakacji będzie na parafii jeden kapłan, dlatego możliwość spowiedzi oprócz I czwartków i I piątków przed lub po Mszy Św. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.