Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.09.2019 r.

1. XXV Niedziela Zwykła. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe. Różaniec prowadzi XXIII Róża MB Niepokalanie Poczętej, a za tydzień XXIV Róża MB Gidelskiej. O 15.oo nabożeństwo do św. Rity i wieczorna Msza Św.

2.
  W tygodniu:
- w poniedziałek św. Ojca Pio, kapłana;
- we środę po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia;
- w piątek św. Wincentego a Paulo, kapłana;
- w sobotę
św. Wacława, męcz.;
- przyszła niedziela –
XXVI Niedziela Zwykła. Po Mszy Św. o godz. 9.oo spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca, męskich i żeńskich oraz Róż Rodziców. Jeżeli nie może przyjść zelator prosimy o przybycie zastępcy. O 15.oo nabożeństwo do św. Szarbela.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, :
- z Budzowa z roli roli Adamkówka: Agacie Dziedzic. Barbarze Mglej, Małgorzacie Koźlik, Celinie Wierzbickiej, Teresie Pieczara, Elżbiecie Grych, Patrycji Kanik i za ofiarę 110 zł;
- z  Baczyna z roli Pękalówka i Drabinówka: Marii Dróżdż, Danucie Goryl, Julii i Renacie Zuchowskim oraz za ofiarę 100 zł;
-
z Zachełmnej z roli Harężówka: Annie Dubiel, Ryszardowi Dubiel, Sabinie Dobosz, Danielowi Dobosz i za ofiarę 50 zł.

4.
Biblioteka parafialna czynna w soboty po Mszy Św. o godz. 7.oo oraz w niedziele do południa.

5. Dzieci z klas IV Szkół Podstawowych naszej Parafii zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w środę 25.09 o godz. 18.oo

6. Po wakacjach młodzież klas: VI, VII, VIII oraz klas I średnich rozpoczęła swoje przygotowania do bierzmowania od udziału w Triduum ku czci św. Stanisława
Kostki w sobotę na Mszy Św. wieczornej 28 września.

7. W związku z dużym zainteresowaniem rządowym programem „Mój Prąd”, w najbliższą środę 25 września o godz. 18.oo w Sali Widowiskowej OSP w Budzowie odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne na temat programu dofinansowania instalacji fotowoltaicznych.

8. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i czwartek od godz.17.oo do 18.oo