Ogłoszenia Duszpasterskie – 19.01.2020 r.

1. II Niedziela Zwykła. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie. Różaniec prowadzi XI Róża MB. Szkaplerznej, a za tydzień XII Róża św. Dominika O godz. 15.oo nabożeństwo, a o 15.3o Msza Św. i nieszpory. Trzecia niedziela miesiąca, członkowie Rady Parafialnej
zbierają na wypłacenie prowadzonych prac. Po sumie rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Szopek. Dzisiaj przed kościołem kwesta na wsparcie prowadzonych remontów w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym w Tarnawie Dolnej dla naszych niepełnosprawnych dzieci. „Radosnego dawce miłuje Bóg”. Pomóżmy im z serca.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W tygodniu:
- we wtorek św. Agnieszki, dziew. i mecz.;
- w środę po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy;
- w piątek św. Franciszka Salezego, b-pa i d-ra K-ła – o godz. 18.oo spotkanie młodzieży bierzmowanej z klas ponadpodstawowych;
- w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – to także rocznica powstania naszej Parafii. O godz. 16.oo nabożeństwo medjugorskie, w czasie którego będzie możliwość spowiedzi św. dla młodzieży bierzmowanej i ich rodzin. Po Mszy Św. wieczornej próba przed bierzmowaniem;
- przyszła Niedziela 3 Zwykła. Będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę.

4. Trwa okres grzewczy. Prosimy tak jak w ubiegłym roku, jeżeli to możliwe, minimum po 50 zł. od rodziny składać w podpisanych kopertach na ten cel do skarbony pod chórem. Zamykajmy za sobą drzwi w kościele.

. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła:
z Budzowa z roli Moćkówka i Krupkówka: Irenie Drabina, Michalinie Pieczara, Lucynie Chowaniak, Agacie Nowak, Annie Głowacz, Annie Mirocha i za ofiarę 470 zł;
z Baczyna z roli Kwaśniówka i Gielatówka: Franciszkowi Kwaśniewskiemu, Mieczysławowi i Julianowi Kwaśniowskim, Zbigniewowi Dudziak, Marianowi, Marii Wojtanek, Elżbiecie Pocielej i za ofiarę 160 zł;
z Zachełmnej z roli Stankówka i Świerkówka: Małgorzacie Gwiżdż, Dorocie, Marii i Justynie Żmuda, Marii Studnickiej i za ofiarę 70 zł.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie.
Ksiądz Proboszcz kończy w poniedziałek kolędę: od 8:3o: Krupówka, Mentylówka,
Rynek Wschodni, Partykówka Górna i Dolna.

Ksiądz Janusz ze względu na trwające leczenie i stan zdrowia zaprasza naszych parafian do kościoła na Mszę Św. o godz. 17.oo, którą będzie sprawował w Waszej intencji i udzieli Parafianom z tych ról i rodzinom Bożego błogosławieństwa:
a) w poniedziałek 20 I – Holedówka, Bukowskiego, Adamkówka
b) we wtorek 21 I – Fujówka, Spólnikówka, Pykówka, Niedźwiedziówka Dolna
c) we środę 22 I – Garbatówka, Grychówka, Hubówka, Włóczykijówka
d) w piątek 24 I – Niedźwiedziówka Górna i Warchołówka
e) w sobotę 25 I – Wojtankówka
f) w poniedziałek 27 I – Mirochówka i Judaszówka.
Jeżeli któraś rodzina chciałaby, żeby kapłan odwiedził z kolędą wasz dom, by się pomodlić to proszę podać adres i nr. telefonu i ks. Proboszcz to uczyni.

7. Urząd Gminy w Budzowie informuję o terminach zebrań wiejskich:
Baczyn – 26 stycznia o godz. 14.oo w Szkole w Baczynie;
Budzów – 6 lutego o godz. 8.3o w Sali narad UG;
Zachełmna – 22 lutego o godz. 14.3o w remizie OSP.