Ogłoszenia Duszpasterskie – 19.05.2019 r.

1. V Niedziela Wielkanocna – Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. Różaniec prowadzi V Róża Zwiastowania NMP, a za tydzień VI Róża MB Królowej Polski. Dzisiaj Uroczystość
I Komunii św. 58 dzieci na Mszy Św. o godz. 11.oo. Przez cały tydzień dzieci w ramach „Białego Tygodnia” będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym i wieczornej Mszy Św. Dzisiaj wypada 3 niedziela miesiąca, członkowie Rady Parafialnej zbierają na prowadzone prace. O 15.oo nabożeństwo majowe i Msza Św.

2.
Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem ogodz. 17.3o. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

3. W niedzielę 26 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 11.oo zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla nich i ich rodzin w sobotę od godz. 8.oo.

4. W tygodniu:
we wtorek św. Jana Nepomucena, kapłana i męcz.;
- we środę
– św. Rity, zakonnicy – po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia, a wieczorem o 17.oo nabożeństwo do Świętej. Przynosimy tradycyjnie róże;
- w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – modlimy się za prześladowany Kościół w Chinach. po Mszy Św. spotkanie uczniów klas VIII do bierzmowania;
- Przyszła niedziela 6 Wielkanocna – Rocznica Poświęcenia naszej świątyni – na Mszy Św. o godz. 11.oo rocznica Komunii Świętej dzieci z klas IV.

5.
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, jego otoczenia i dekorację Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz ofiarę 1 tys. złotych do wykonania nowych drzwi w kościele.
Za tydzień w sobotę prosimy o posprzątania kościoła Rodziców dzieci z rocznicy po spowiedzi czyli ok. godz. 9.3o.

6. Parafia organizuje wyjazd do Ziemi Świętej od 4 do 11 listopada 2019. Karty zgłoszeń i program do odbioru w zakrystii. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie wyjazdu do ks. Proboszcza.

7. Zostały jeszcze 3 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje. Koszt 550 zł i 250 euro. Program na stronie internetowej i w zakrystii. Zapisy u ks. Zbigniewa. Proszę już wpłacać zaliczkę na wyjazd.

8. Od 28 do 31 sierpnia Parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę wraz ze zwiedzaniem zabytków i spotkaniem z Polonią. Koszt 900 zł. Nawiedzimy Wilno, Kowno, Troki, Szydłowo. Szczegóły na stronie internetowej. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie wyjazdu do ks. Proboszcza. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 400 zł.

9. Załatwiając pogrzeb najpierw należy skierować się do pana Kościelnego i z karteczką, że złożona została ofiara na utrzymanie cmentarza dopiero przyjść do kancelarii parafialnej.

10. Rodzice dzieci chrzczonych w innym terminie i kandydaci na rodziców chrzestnych nie tylko w naszej parafii też biorą udział w spotkaniu w 2 sobotę miesiąca po Mszy Św. wieczornej. Pracujący za granicą załatwiają tam zaświadczenia, że są praktykujący.

11. Tegoroczną Parafiadę będziemy organizować w niedzielę 2 czerwca. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób dobrej woli o pomoc w jej przygotowaniu: w zgłoszeniu upieczenia placków, przygotowania posiłków, przekazaniu fantów, rzeczy na licytację czy ofiarowaniu pieniędzy na te cele czy tez ufundowaniu jednej z narodu głównej. Bardzo dziękujemy tym, którzy już okazali nam pomoc. Program na plakatach. Wśród nagród głównych są m.in. laptop i hulajnoga elektryczna.

12
. Niedługo mamy finalizować zakup kilkunastu arów ziemi pod cmentarz. Dlatego prosimy tych co mogą o pomoc w zebraniu pieniędzy na ten cel. Ofiary można składać w podpisanych kopertach do skarbony pod chórem.

13. W poniedziałek i czwartek o godz. 16.oo próba dla dzieci rocznicowych w kościele.

14.
W piątek 31 maja w Ośrodku Zdrowia w Budzowie od godz. 14.oo odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi i echo serca. Szczegóły na plakatach i w przychodni.

15.
Burmistrz Sułkowic zaprasza 26 maja na 12.3o na Majówkę Konfederacką pod krzyżem na przełęczy Sanguszki. Szczegóły na plakacie.

16. We środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii spotkanie organizatorów Parafiady. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się jeszcze włączyć w jej organizację.

17.
Państwo Żołnierek z Baczyna dziękują strażakom za pomoc w czasie pożaru. Spaliła się stodoła, a zagrożony od ognia był także dom.