Ogłoszenia  16 VII 2017

1. XVI Niedziela Zwykła. Różaniec prowadzi dzisiaj XXI Róża Matki Bożej Różańcowej, za tydzień XXII Róża Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 15.oo Nieszpory i Koronka do Miłosierdzia Bożego, potem Msza Święta.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
- we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła, po południu od 17:oo modlitwy o pokój i nabożeństwo mediugorskie;
- w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP - po Mszy Św. o 7.oo nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy;
- w sobotę wspomnienie św. Marty;
- przyszła niedziela to 17 niedziela zwykła.

3. Dzisiaj, z okazji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa (25 VII), patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Święcić będziemy na placu przy plebani. Prosimy o podjeżdżanie samochodami drogą pod kościół, następnie przez plac i wyjazd bramą od strony gimnazjum. Przy poświęceniu pojazdów będziemy zbierać ofiary na wsparcie w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za udekorowanie go kwiatami:
– z Baczyna z roli Skotówka: Anna i Czesław Pieczara, Helena Luczak
– z Zachełmnej z roli: brak
– z Budzowa z roli Korelówka i Mychówka: Elżbieta Petrylak, Grzegorz Tokarczyk, Barbara Ryszawy, Maria Nędza, Sylwia Dobosz, Władysław, Kinga, Ania Janik, Dominika Kuligowska, Iwona Kojs, Jóżef Jarosz, Marian Nowak

5. Organizujemy wyjazd do Medjugorje od 9 do 16 października. Szczegóły na ogłoszeniu i stronie internetowej. Zapisy u p. Danuty tel. 516 714 942 lub ks. Proboszcza – nie zwlekaj z zapisem.

6. Pielgrzymi XXXVI Pieszej Pielgrzymi Góralskiej na Jasną Górę zatrzymują się w Budzowie i Zachełmnej na postoju 25 lipca ok. godz. 9.3o. Prosimy o zorganizowanie się i gościnne przyjęcie gości.

7. W czasie wakacji z racji tej, że jest tyko jeden kapłan możliwość spowiedzi przed i po Mszy Św.

8. Rada Parafialna dnia 2 VII 2017 r. ustaliła:
- Zabrania się bez uzgodnienia z panem kościelnym, który opracował plan kwater na cmentarzu, budować piwnice pod groby lub stawiać nagrobki. Zanim ktoś będzie planował roboty na cmentarzu, należy uzgodnić rozmiary tych prac i wielkość nagrobków z panem Krzysztofem. Opłaty za groby dziecięce do kończ roku w wysokości jak za groby pojedyncze. Prosimy wyrzucać znicze i inne śmieci z cmentarza do kontenerów, a nie na sąsiednie posesje.
- Poczęstunek dla pielgrzymów przygotowują: w Zachełmnej role od Żmudówki do Gwiżdżówki i Chełm; z Baczyna z Glinika, z Budzowa role: Kurkówka, Wojtankówka, Niedźwiedziówka Górna i Garbatówka
- Szacunkowy koszt dokończenia remontu schodów wyniesie ponad 50 tysięcy złotych. Trzeba też będzie je zakonserwować. Będziemy także musieli wykonać ogrodzenie od strony drogi na cmentarz. Będzie to dodatkowy wydatek.

9. W ramach obchodów rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 29 VII 2017 roku w Tauron Arena w Krakowie odbędzie się Koncert „Młodość – Projekt Życia”. O godzinie 16:00 otwarcie bram, o 18:00 rozpoczęcie koncertu. Wyjazd z parkingu pod kościołem o 15:00. Koszt wyjazdu 20 złotych. Zapisy u pani Magdaleny Głowacz: 660 928 680. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub legitymację szkolną.

10. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w Kalwarii, pod przewodnictwem Róży męskiej, dnia 30 VII 2017 roku. Rozpoczęcie Mszą św. O godzinie 7:00 w Kalwarii. Będzie możliwość dojazdu autobusem p. Chmiela.