Ogłoszenia  19 XI 2017

1. XXXIII Niedziela Zwykła – rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Różaniec prowadzi dzisiaj XIV Róża MB Wniebowziętej, a za tydzień XV Róża MB Częstochowskiej. O 15.oo wypominki listopadowe, nieszpory. W trzecią niedzielę miesiąca ofiary na prowadzone remonty. Na listach w salce pod chórem oraz w zakrystii można sprawdzić czy dobrze są zapisane sumy złożone na ten cel.

2. Bóg zapłać panu Marcinowi Strączek za bezpłatne wykonanie przesuwnej bramy na parking przed kościołem oraz pomoc w renowacji części ogrodzenia.

3. Cieszymy się z powstania 1 Młodzieżowej Róży Różańcowej. Pierwsze spotkanie, wybór władz i patrona planowane jest w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.oo.

4. We wtorki w czasie Kursu Alfa trwa modlitwa za uczestników i organizatorów przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie w kaplicy. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu:
- w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
- we wtorek Ofiarowanie NMP;
- w środę św. Cecylii, dziew. i męcz. – patronki chórów, organistów i zespołów – po Mszy Św. o 7.oo Nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy;
- w czwartek MB Miłosierdzia;
- w piątek św. Męczenników Wietnamskich;
- w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziew. i męcz. O godz. 16.oo nabożeństwo Medjugorskie o pokój;
- przyszła niedziela to 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ponowimy decyzję intronizacji w Parafii. To ostatnia niedziela przed Adwentem.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za udekorowanie go kwiatami:
– z Baczyna z roli Pyrtkówka: Annie Lenartek, Janowi Zaręba
– z Zachełmnej z roli Karasiówka: Zofii Mirocha, Wandzie Dzidek, Teresie Koźlik, Mieczysławowi Chrapek
– z Budzowa z roli Hubówka: Annie Basiura, Teresie Ogarek, Krystynie Mglej, Władysławie Chrząszcz, Irenie Brzezickiej, Lucynie Ryszawy, Alicji Janik, Małgorzacie Skupień i za ofiarę 50 zł.

7. Bardzo prosimy, by wszyscy, którzy opiekują się grobami bliskich zgłosili się od pana Kościelnego, by otrzymać karteczkę z numerem kwatery i grobu i z nią przyjść do kancelarii najpóźniej do końca roku by potwierdzić że będą dalej opiekować się grobem. Głosimy tę prośbę już 2 lata.

8. W poniedziałki o godz. 18.oo na plebanii w Sułkowicach odbywają się spotkania dla bliskich osób uzależnionych od alkoholu. Nie wiesz jak pomóc bliskiej osobie i sobie przyjdź i skorzystaj z pomocy fachowców. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie z Aniołami Stróżami Bierzmowanych i z bierzmowanymi.

10. Można się zapisywać na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 16 listopada 2018 roku. Szczegóły podamy po potwierdzeniu przez LOT rezerwacji samolotu. W połowie września planujemy także ok. 10 - dniową pielgrzymkę do Włoch (bez Rzymu) i później promem do Medjugorje.

11. 25 XI 2017 roku (sobota) kancelaria parafialna nieczynna.