Ogłoszenia Parafialne


Ogłoszenia  22 IV 2018

1. IV Niedziela Wielkanocna – Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. Różaniec prowadzi VII Róża MB. Fatimskiej, a za tydzień VIII Róża MB. Wspomożenia Wiernych. O godz. 15.oo koronka, nieszpory i wieczorna Msza Św. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2. Ks. Jerzemu z okazji zbliżających imienin życzymy, by Chrystus Najwyższy Kapłan obdarzał go swoją opieką i błogosławieństwem, a Maryja wypraszała zdrowie i potrzebne łaski.

3. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na prowadzone prace i remonty w wysokości 10.570 zł. Można również wrzucać ofiary w kopertach do skarbony pod chórem. Dziękujemy za ofiarność. Szybkość prac będzie zależała od naszych możliwości finansowych.

4. Trwa peregrynacje obrazów M. B. Pocieszenia w naszych rodzinach. Nawiedzajmy domy sąsiadów modląc się razem z nimi. Przy okazji jako duchowy dar – jałmużnę na ofiary wojny w Syrii i Libanie. Każda rola zbiera od chętnych rodzin ofiarę pieniężną zapisując na liście ofiarodawców, którzy zostaną umieszczeni w złotej księdze i przekazując p. Kościelnemu.

5. W tygodniu przypada:
- w poniedziałek i w środę kancelaria parafialna będzie wyjątkowo czynna po wieczornej Mszy Św. czyli od 17.3o do 18:00, a we wtorek od 16.oo do 16.3o;
- jutro Uroczystość św. Wojciecha, b-pa i męcz. głównego patrona Polski;
- we wtorek św. Jerzego, męcz.;
- w środę święto św. Marka Ewangelisty - po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia – Nieustającej Pomocy, a o 16.oo nabożeństwo medjugorskie o pokój;
- w czwartek o 19.oo Msza Św. i spotkanie ze Wspólnotą Galilea;
- w piątek spotkania bierzmowanych w grupach; w sobotę św. Joanny Beretty Molla;
- przyszła niedziela to V Niedziela Wielkanocna – na Mszach Św. Słowo Boże głosił będzie ks. Mirosław Żak, odpowiedzialny za Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej.

Zwrócono się do nas z prośbą o pomoc dla dwuletniego Kacperka z Jasienicy, którego czeka we Wiedniu operacja raka mózgu, której koszt wyniesie 29.498 euro. Bliscy i znajomi będą na ten cel kwestować w przyszłą niedzielę przed kościołem. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożone ofiary:
– z Baczyna z roli Majchrówka: Józefowi Putyra, Marii Hake, Mariannie Mirocha i za ofiarę 140 zł.
– z Budzowa z roli Mirochówka i Judaszówka: Marii Mirocha, Annie Mateja, Witoldowi Hacia, Krystynie Kukuc, Zofii Początek, Barbarze Pawlica, Halie Radzymińskiej, Krystynie Papierz, Marii Wróbel i za ofiarę 320 zł.
– z Zachełmnej z roli Kwaśniówka: Celinie Lenik i Agnieszce Wadowskiej i za ofiarę 160 zł.

7. Zapraszamy na druga część Jubileuszowej Pielgrzymki do Ziemi Świętej od 16 do 23 listopada 2018 roku. Wylot samolotem z Krakowa. Koszt 600 zł i 1060 USD. Program i informacje do odebrania w zakrystii i na stronie internetowej. Przy zapisie wpłata 200 zł wraz z wypełnioną kartą u ks. Proboszcza.

8. Organizujemy także Pielgrzymkę autokarową do Włoch (Padwa, San Marino, Asyż, Loretto, Cascia s. Rita, Lanciano, San Giowani Rotondo, i s. Angelo) i Medjugorje w dniach od 17 do 27 września 2018. Koszt 1300 zł i 350 euro od osoby. Program na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

9. W niedziele 3 czerwca będziemy organizowali Jubileuszową Parafiadę. Prosimy o pomoc w organizacji programu i nagród. Czekamy na Wasze propozycje i zgłoszenia.

10. W sobotę 28 kwietnia o godz. 10.oo w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Zapraszamy do wyjazdu lub oglądania w telewizji.

11. We wtorek i piątek po Mszy Św. wieczornej próba dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa.

12. Ze względu na wyjazd do Ziemi Świętej ks. Proboszcz do chorych pojedzie w piątek 27 kwietnia od 9.oo zamiast w I piątek maja.