Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.05.2023

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zwana Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dzisiaj na sumie pierwsza rocznica Komunii Św. dzieci z klas IV oraz 99 rocznica konsekracji naszego kościoła. Będzie ją prowadził o. dr Damian Stachowiak, zmartwychwstaniec. 
Przy wyjściu z kościoła proszę zabrać do domu oraz dla chorych, którzy tu nie mogą przyjść wydrukowaną modlitwę jubileuszową przed 100 – leciem konsekracji naszego kościoła, którą będziemy się modlić tutaj i w naszych domach. 
Dzieci z rocznicy przez cały tydzień przychodzą w strojach na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo. Różaniec prowadzi I Róża Młodzieżowa bł. Michała i Zbigniewa, a w przyszłą niedzielę I Podwórkowe Kółko Różańcowe św. Hiacynty i Franciszka. Wspominamy też bł. Stefana Wyszyńskiego, jednego z naszych patronów. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na drogie leczenie Franusia Foremny z Głogoczowa, który chory jest na raka. O 15.oo nabożeństwo majowe. 

2. Bóg zapłać za złożone ofiary na planowane prace w wysokości 7.000 zł, na postument 2.460 zł. Zakupiliśmy lampy wokół kościoła na sumę 24.000 zł. Do zapłacenia za prąd suma 10.802,83 zł. W zakrystii do nabycia dekoracje do okien na Boże Ciało. 

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.3o. Módlmy się również tradycyjnie przy kapliczkach. Od czwartku wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. o godz. 18.oo będzie nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże 

4. W tym tygodniu: jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP, Matki Kościoła; we środę święto Nawiedzenia NMP, po Mszy Św. o godz. 7.oo nowenna do MB Pocieszenia; w I czwartek m-ca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Tego dnia obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach; w I piątek m-ca spowiadamy rano od godz. 6.oo, po południu od 16.3o. Wyjazd do chorych jak zwykle; w I sobotę m-ca po Mszy Św. o godz. 7.oo nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Wyjazd do chorych jak zwykle; w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. 
W naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Na sumie wprowadzenie relikwii św. Dominika Savio, patrona ministrantów, młodzieży, kobiet spodziewających się dziecka, szczególnie w ciąży zagrożonej, oraz małżeństw , które starają się o potomstwo. Przypada wspomnienie bł. Michała Giedroycia, jednego z naszych patronów. 

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci z rocznicy. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli na potrzeby kościoła ofiarę w wysokości 1.000 zł.